Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası 1867 yılında kuruluşunu tamamlayan tamamiyle bir Türk bankasıdır. Köklü bir geçmişi olan Ziraat Bankası Türkiye’de ki sayılı şube ağlarından birini bünyesinde barındırmaktadır. Temelleri Osmanlı Devleti’nde atılan ve Osmanlı zamanında kurulan ilk banka özelliğini taşıyan Ziraat Bankası çiftçiye yönelik son derece ciddi destekleri olan kredi çekme imkanları sunmaktadır. Üstelik diğer bankalardan farklı olarak faiz oranları daha düşüktür. Bu da Ziraat Bankası’na kredi çekmek için başvuran kişi sayısını fazlasıyla arttırmaktadır. Kişilerin kredi çekmek için Ziraat Bankası’nı tercih etmelerinde ki bir diğer faktör Ziraat Bankası’nın çekilen kredilere sağladığı aylık planlama esnekliği. Vadelere bölme konusunda oldukça bonkör olan Ziraat Bankası müşterilerini mağdur etmemek için var gücüyle çalışmaya devam ediyor. Ziraat Bankası kredi başvurusu yapma aşaması çok kolay.

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Şartları Neler?

Öncelikle 18 yaş sınırı olduğunu belirtmeliyiz. 18 yaşından küçük olanlar Ziraat Bankası kredi kullanma şartlarına uygun kabul edilmez

Kredi notunuz büyük önem taşımakta. Bunun için çeşitli ölçekler kullanılıyor ve bankalardan çekilen kredilerin ya da kullanılan kredi kartlarının ödenme geçmişleri ödeme aksaklıkları inceleniyor. Bu krediye başvurmanız noktasında Ziraat Bankası’nın uyguladığı prosedürlerden bir tanesi.

Gelirinizi nerden sağlıyorsanız kredi başvurusu yaparken resmi olarak gelirinizi belgelendirebiliyor olmanız gerekir.

Eğer kredi çekme başvurusu için bir ipotek işlemi gerçekleşecekse eşinizin rızasını almanız ve yazılı olarak bankaya iletmeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Çekme Başvuru Adımları

Başlangıçta ne kadar krediye ihtiyaç duyduğunuzu belirlemelisiniz. Planlarınızı doğru yapmalı ve ona göre harekete geçmelisiniz.

Ziraat Bankası vade anlamında tüketiciyi zorlayan bir banka değildir. Bu sebeple bütçenize uygun aylık taksit tutarını ve totalde yapacağınız geri ödeme miktarını düşünmek suretiyle size en uygun vadenin nasıl olacağını belirleyin.

İnternet üzerinden bulabileceğiniz başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Bu formda yer alan iletişim bilgisi ve kişisel bilgiler gibi alanları doğru bir biçimde doldurun.

Sizden bazı evraklar talep edilecektir. Bu evraklara aşağıda yer verdik ancak yapmanız gereken bu evrakları eksiksiz bir şekilde Ziraat Bankası’na iletmeniz.

Ziraat Bankası size kısa sürede kredinin onayına ilişkin ulaşacaktır. Ve tarafınıza kredi ödeme planıyla beraber kredi sözleşmesini gönderecekler. Siz de bu kredi sözleşmesi ve kredi planını onaylarsanız süreci tamamlamış olacaksınız.

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Belgeleri

Üzerinde Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasının yer aldığı kimlik belgeniz

Nerde ikamet ettiğinizi belirten ikametgah belgesi. İkametgah belgesinin yerine geçebilecek olan bir diğer seçenek fatura. İnternet, elektrik ya da doğalgaz gibi faturalardan birini eğer isminiz üzerine kayıtlıysa getirebilirsiniz

Gelirinizin olduğunu gösteren belge: Eğer memursanız maaş bordrosu istenir.

Özel sektör çalışanları için de aynı şekilde maaş bordrosu ve çalıştığı şirketin imza baskıları.

Emekliler için ise emekli maaşı aldığına dair maaş belgesi. (aylık döküm şeklinde)

Şirket Ortaklığı durumunda vergi levhası istenmektedir. Ancak vergi levhasının güncel olması şartı ile. Ayrıca gelir tablosu, oda kayıt belgesi ve bilanço gibi evraklarda istenir.

Çiftçiler için kolaylıkla edinilebilecek çiftçilik belgesi ve çiftçilik yapılan arazinin tapu fotokopileri istenmektedir.

Konut kira geliri olan kişilerin öncelikle tapu belgesini ibraz etmeleri istenir. Beraberinde kira gelirinin olduğunu ispat eden ilgili kira kontratı istenecektir.

Bu bahsedilen evrakların eksiksiz şekilde bankaya verilmesi durumunda hızlı bir şekilde geri dönüş sağlanacak ve herhangi bir problemle karşılaşılmazsa Ziraat kredi başvurunuz kısa sürede onaylanacaktır. Gerektiği durumlarda kafanızda oluşan soru işaretleri için Ziraat Bankası Destek Hattı’ndan 7/24 ulaşım sağlamanız mümkün.

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir