Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır

Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır

Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır

Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır

Şok diyetler uzmanlar tarafından çok da hoş karşılanan diyet türleri değildir. Aslında zayıflamak için azar azar gıda tüketimi yaparak düzenli olarak spor yapmak gerekir. Düzeyli ve diyetisyenler tarafından kişiye özel diyetlerin hazırlanıp verilmesi ile yapılan diyet türleri çok daha geçerli ve kalıcı kilo vermeyi sağlamaktadır. Fakat bazı kişiler için düğün öncesinde gelinlik giymek, bir yakının düğünü veya bir toplantı için kilo vermek gereklidir. Aniden ortaya çıkan bu kilo verme isteği maalesef çoğu kişiyi şok diyet yapmaya itmektedir.

Bu makalemizin içeriğinde siz değerli okurlarımız için vermiş olduğumuz yoğurt diyeti bir haftadan fazla uygulanmamalıdır. Eğer aktif bir yarar kilo verilmesine sağladı ise bir ay ara vererek bir hafta daha bu diyet uygulanabilir. Peki; buna göre yoğurt diyeti nasıl yapılır yoğurt diyeti yapmak için kişinin kaç kilo fazlalığı olması gereklidir?

Yoğurt Diyeti Örnek Liste

Yoğurt diyetinde bağırsakların aktif olması mutlaka gereklidir. Aktif bağırsaklar hangi diyette olursa olsun her zaman çok daha fazla kilo verilmesini sağlamaktadır. Yoğurt diyeti listesi uygulayıcıları bu diyet sayesinde bir haftada 5 kiloya kadar fazla kilolarından kurtulmuşlardır. Diyet yağ yakımını vücutta hızlandırırken kas yapımına da destek olmaktadır. Yoğurt diyeti uygulamasında yataktan kalktıktan sonra yarım saat içinde mutlaka kahvaltı yapılması gerekir. Öncelikli olarak kişi uyanır uyanmaz bir su bardağı oda sıcaklığında limonlu su içmesi gerekir. Gün içinde kilo başına 35 ml su tüketimi yapılması gerekir. Yani 90 kiloluk bir kişi ortalama 3 litre kadar su tüketimi yapması gerekir.

1.Gün

3 büyük haşlama patates, 6 su bardağı yoğurt, 3 tane galeta

2.Gün

300 gram haşlama tavuk eti 6 su bardağı yağsız yoğurt

3.Gün

300 gram dana eti, 7 su bardağı yağsız yoğurt

4.Gün

300 gram yağsız balık eti, 6 su bardağı yağsız yoğurt

5.Gün

İncir, üzüm, muz haricinde diğer meyvelerden her öğünde 200 gram kadar meyve ve 6 su bardağı yağsız yoğurt.

6.Gün

6 su bardağı yoğurt, 1 kilo kadar haşlanmış ıspanak veya karnabahar veya brokoli veya taze fasulye veya kabak

7.Gün

300 gram beyaz peynir, 6 su bardağı yağsız yoğurt, 3 tane elma

Diyeti uygularken yoğurt ile sebze meyveyi ve proteinleri aynı anda tüketmeyiniz. Aralıklı sürelerde ayarladığınız porsiyonlar ile istediğiniz miktarı istediğiniz zamanda tüketerek bu diyeti yapabilirsiniz. Fakat diyet esnasında şeker seviyesi ve tansiyon seviyesi ara ara mutlaka ölçülmesi gereklidir.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir