Uyku Felci Nedir? Uyku Felci Neden Olur?

Uyku Felci Nedir? Uyku Felci Neden Olur?

Uyku Felci Nedir? Uyku Felci Neden Olur?

Merhaba,uzun zamandır uyku felci ile mücadele etmekteyim. Artık beni çok rahatsız ettiği için tedavisi varsa bununla ilgileneceğim fakat yine de size sormak istedim. Neden bazı insanlar bu durumu yaşamazken bazıları yaşamaktadır. Stres seviyesiyle mi alakalı ya da yorgunluk veya uykusuzluk yüzünden mi oluyor?

Cevap: Uyku felcinin başlıca nedenleri arasında, uykusuzluk, uyku düzeninde değişiklikler, anksiyete, bipolar bozukluk gibi sorunlar, kalıtsal problemler, bağımlılıklar veya stresli günler var. Tabii ki çözümü var. Aşırı soğuk, aşırı sıcak, gürültülü ortam, rahatsız yatak ve yastık, yoğun ışıklı ortamda uyumak gibi dış etkenlerin olup olmadığına dikkat edin. Bir psikiyatriye veya nörolojiye giderek rahatça uyumanızı sağlayacak ilaçları alabilirsiniz.

Maalesef, uyku felciniz uzun süredir devam ediyorsa ilaçsız çözümler pek etki etmeyecektir. Bu yüzden rahat ve kesintisiz bir uyku uyumanızı sağlayacak, kısa süreli (2-4 hafta) kullanacağız yan etkisi uyku olan düşük dozda antidepresanlar sizin için kurtuluş olabilir.

Fakat kesinlikle doktor kontrolünde olmadan bir ilaç almayın.

Neden bazı insanlar bu durumu yaşıyorken bazıları yaşamıyor sorusunun cevabı binlerce etkene bağlı. Her insanın beyninde binlerce farklı şey oluşuyor ve bunların sonucu olarak başka bir şey oluşuyor. Bu böylece devam ediyor.

Bu sorunun cevabını verebilmek için öncelikle bir insanın tüm vücuduna hakim olmamız, ardından dünyadaki tüm insanları testten geçirip aralarındaki milyonlarca farkı istatistiksel olarak değerlendirmemiz lazım. Bu da günümüz teknolojisiyle mümkün gözükmüyor.

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir