Umutsuzluğa Düşenler En Güzel İçin Dualar

Umutsuzluğa Düşenler En Güzel İçin Dualar

Umutsuzluğa Düşenler En Güzel İçin Dualar

Umutsuzluk insanoğlunun en büyük gafletlerinden biridir. Kimi zaman üstesinden gelemeyeceğiniz durumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Yaşadığınız umutsuzluk hissi sizi günden güne yıpratabilir hatta sizi içinden çıkılmaz bir duruma sürükleyebilir.

Umutsuzluk Durumunda Ne Yapılmalı?

Kendinizi çaresiz ve umutsuz hissettiğiniz durumlarda yüce yaratıcıya sığınmak en güzel davranış olacaktır. Umutsuzluk hissi yaşadığınız durumlarda iki rekat namaz kılmak da sizi rahatlatacaktır.

Genellikle şeytanın vesveseleri sonucu kişiler kendilerini rahatsız hissetmekte ve bunalıma girebilmektedir. Umutsuzluk durumundan kurtulmak için sizlerde bildiğiniz duaları okuyabilir ya da umutsuzluğa iyi gelecek duaları ezberleyebilirsiniz.

Ayetel Kürsi Duası Faydalı Mıdır?

Umutsuzluk hissi yaşayan kişilerin Ayetel Kürsi duasını okuması faydalı olacaktır. Ayetel kürsi genellikle sıkıntıların geçmesi ve oluşabilecek kazaların önlenmesi için etkili dualar arasında yer almaktadır.

Dualar yaratıcıya sığınmanın, ondan merhamet ve ferahlık vermesini dilemenin en güzel biçimidir. Kendinizi sıkıntılı hissettiğiniz dönemlerde sizi rahatlatacak duaları okuyarak gönlünüze ferahlık doğmasını sağlayabilirsiniz.

Duaların koruyuculuğuna inanan kişiler için faydalı olabilecek pek çok dua bulunmaktadır. Kendinizi umutsuz hissettiğiniz durumlarda yüce yaratıcıya sığınmak ve ondan af dileyerek sizi iyilikler ile karşılaştırmasını dilemeniz sıkıntılarınızın kısa sürede gitmesini sağlayacaktır.

Sıkıntıların azalması ve umutsuzluk hissinin giderilmesi için okunabilecek özel dualar da bulunmaktadır. Bu özel dualar genellikle sayılar ile belirlenmektedir.

Kendinizi içerisinden çıkılmaz bir durumda hissediyorsanız eğer sizlerde bu özel duaları okumaya başlayabilirsiniz.

Umutsuzluğa düşen İçin Dualar

La ilahe illallah kable külli şey’in, La ilahe illallah ba’de külli şey’in, La ilahe illallah yebka Rabbünâ ve yefni küllü şey’in diyen sıkıntıdan kurtulur

Sıkıntılı anlarda okunacak dua:

La ilahe illallahülazim-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arş-ilazim la ilahe illallahü Rabbüs-semavati ve Rabbül-Erdi Rabbül Arşil-kerim

Umutsuzluğa düşünlerin 7 kere okuyacağı dua:

Allahü Rabbi, lâ üşrikü bihi şey’a desin!

Umutsuzluk için okunacak dua:

Yâ uddeti ınde şiddeti, ve yâ gavsi ınde kürbeti! Ührüsni bi-aynikelleti lâ tenâmü vekfini birüknike ellezi lâ yürâmü

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir