Toprak Mahsülleri Ürün Ödemeleri

Toprak Mahsülleri Ürün Ödemeleri

Toprak Mahsülleri Ürün Ödemeleri

Çiftçiler ektikleri ürünleri ya tüccara ya da toprak mahsulleri ofisine teslim etmektedir. Teslim ettikleri ürünlerin ise belli bir süre sonra bedelini ilgili aracı bankalar sayesinde almaktadırlar. Önemli olan bizim için banka tarafından ödemelerin nasıl yapıldığıdır.

Çoğu banka tmo kart dediğimiz, toprak mahsulleri ofisine özgü tarım kartlarını müşterilerinin hizmetine sunmuştur. Eğer bu kartları ürününü döktüğünüz ilgili tmo ofisinin cihazlarında okutulup, ilgili banka hesabına paranızın yatmasını istiyorsanız, kartı okuttuğunuz günden sonra, 1 hafta, 10 gün içerisinde ilgili banka hesaplarınızda paranıza ulaşabiliyorsunuz. Eğer kart okutmadan ürün ödemenizi yapıyorsanız, yani banka hesabı aracılığıyla ürününüzü teslim edecekseniz eğer, ürün ödemeniz bir ay sonra hesabınıza geçiyor.

Hangi bankalarda tmo kartı mevcuttur? Sorusunu merak ediyorsanız eğer, tarım bankacılığı iş kolu bulunan tüm bankalar neredeyse bu özellikteki kartlara sahip bankalardır. Müşterilerin hesaplarına yıl sonu hasat ettiği ürünler sayesinde toplu paraları bankaların hesaplarına geçiyor ve bu paralar bankalarda muhteşem bir vadesiz mevduat kaynağı yaratıyor. Son dönemlerde piyasada sıcak para dediğimiz, vadesiz mevduatın bulunmaması, paranın her yönden dijitalleşerek hayatımızda yer alması, bu açıdan bankalara muhteşem bir kaynak yaratıyor.

Son dönemde toprak mahsulleri ofisinin ürün ödemelerini en çok Ziraat Bankasına ve daha sonra Denizbank’a yaptığını rakamlar sayesinde görüyoruz. Bu bankaların kartları ise denizbank çiftçi kart sayesinde üreticilerine bu hizmeti sağlarken, ziraat bankası başakkart sayesinde ürün ödemelerini sağlıyor. Bunların yanı sıra, yapı kredi tmo kartteb tmo kartşekerbank üreten kart ile bu ödemeleri sağlıyor. Ürün ödemeleri için tek dikkat etmeniz gereken kural, güncel bağkur borcunuzun olmaması gerektiğidir. Aksi taktirde ürün ödemenizden kesintiler olacaktır.

Bu kartların diğer bir özellikleri ise,aynı zamanda atm kart dediğimiz, vadesiz hesap bakiyenize, atm kanalıyla ulaşmanızı sağlamasıdır. Vadesiz hesabınızda mevduat varsa eğer, bu kartı alışverişlerinizde de kullanabilirsiniz. Ziraat bankası, son dönem yaptığı güncelleme ile, başakkartta tüm özelliklerini birleştirdi. Denizbank ise hazır çiftçi kart modeli ile üreticilere anında kart basımı yaptı.

Sizin de anlayacağınız, ürün ödemeleri için rekabet çok. Çiftçinin dostu bir çok banka mevcut, tek özellikleri, hepsinin birbirinden daha çok güvenilir kuruluşlar olmasıdır.

2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir