Ten Rengine Göre En Uygun Fondöten Seçimi Nasıl Olmalı

Ten Rengine Göre En Uygun Fondöten Seçimi Nasıl Olmalı

Ten Rengine Göre En Uygun Fondöten Seçimi Nasıl Olmalı

BASİT MAKYAJ ÖNERİLERİ

Her ten rengi için, farklı makyaj malzemesi seçimi vardır. Bütün makyaj malzemeleri her kadına uymaz. Esmer tenli bayanlara çok açık tonlar yakışmazken, bu durum açık tenli bayanlar için böyle değildir.  Her makyaj malzemesi ve tonu her kadında iyi bir sonuca ulaştırmaz. Bu yüzden bazı küçük tüyolarla ve renk bilgileriyle bayanlar makyajlarını daha doğru bir şekilde yapabilirler.

Fondöten Seçimi Nasıl Olmalı?

Makyajın temeli olan fondöten seçiminin tonu önemli bir konudur. Sadece fondöten yanlış seçildiğinde bile, en ustaca ellerden çıkmış makyaj bile kötü gözükebilir. O yüzden ne bir ton açık ne koyu tam tene uygun bir fondöten seçilmelidir.  Bayanların yaptıkları makyaj hatalarından olan fondöteni bileğe sürmek ise tamamen yanlış bir uygulamadır. Bilek tam olarak yüz rengi tonunu vermeyecektir. Bu yüzden yüzde küçük bir alanda fondöten denemesi yapılmalıdır.

Esmer tenliler bir iki ton açık fondöten tercihi yapabilirler. Bununla birlikte concelear tercihini de aynı tonda yapmalıdırlar. Beyaz tenliler için ise, doğal teninden daha açık ton fondöten kullanmak kötü bir görüntü oluşturacaktır. Buna bağlı olarak bayanlar, ten rengine en uygun gelen fondöteni seçmelidirler.

Ten Rengine Göre Ruj Seçimi

Ruj seçimi ise makyajın diğer önemli detaylarındandır. Her ruj her tene uymaz ve makyaj ne kadar iyide olsa bu ruj onu kötü gösterebilir. Bu yüzden ten rengine göre ruj seçimi yapmak gerekir. Esmerler için koyu kırmızı rujlar çok uygundur. Ayrıca bu ten renge koyu pembe ve koyu kahve tonları da çok yakışır. Esmer tenli bayanlar ayrıca bordo rujlarıda çok iyi taşırlar. Yalnızca açık ton pembeler esmer bayanlara yakışmaz. Onun dışında hemen hemen her rengi taşıyabilirler. Beyaz tenli bayanlarda ise, bu durumun tam tersi olarak açık renk pembe rengi çok uygundur. Ayrıca beyaz tenli bayanlara, ışıltılı rujlar, parlak ve canlı renkler çok yakışır. Buğday tenli bayanlar ise, mor rengi iyi taşırlar. Bunun yanında eflatun rengi de çok yakışır. Bu ten rengindeki bayanların çok koyu ruj renklerinden kaçınmaları gerekir.

Ten Rengine Göre Far Seçimi Nasıl Yapılır?

Far seçimine geldiğimizde ise, yine bayanlar için zor seçimler bulunuyor. Öncelikle far seçimi yapılırken, markanın kaliteli olması çok önemlidir. Kalitesiz bir marka ile, far uçar ve yüze dağılır. Esmer tenli bayanlar için, altın rengi farlar, şeftali tonları, kahve tonları gibi çok çeşitli bir seçenek bulunuyor. Esmer tenliler hemen hemen bütün far renklerini iyi taşıyabilir. Yalnızca çok parlak renklerden kaçınması gerekir. Bu renkler açık yeşil ve mavi gibidir. Beyaz tenli bayanların seçimi ise krem tonları, açık kahve ve şeftali tonları olmalıdır. Buğday tenli bayanlar ise, koyu ton farları çok iyi taşıyabilirler. Baskın renk far ve diğer makyaj malzemeleri buğday tenlerde çok iyi gözükür.

Ten Rengine Göre Allık Seçimi Nasıl Olmalı?

Son olarak ise makyajın tamamlayıcısı allık var. Allık seçimi de ten rengine göre yapıldığında iyi sonuçlar verebilir. Esmerlere kırmızı hariç her renk yakışır. Beyaz tenliler açık pembe tonları kullanmalıdır. Diğer tende olanlar ise şeftali tonları tercih edebilirler. Bunun yanında makyaj malzemelerinin seçimi cilt tipine göre yapılmalıdır. Yağlı ciltlerin ve kuru ciltlerin makyaj tercihleri aynı olmamalıdır.

Makyaj Hileleri İle Olduğunuzdan Daha Güzel Görünün

Makyaj hileleri ile daha güzel görünün.

Hiçbir estetik müdahale olmadan, sadece makyaj hileleriyle yüzünüzdeki hataları birkaç dakika içinde ve kendi evinizde düzeltmeniz mümkün.

Bu makyaj hileleri yalnızca kusurlarınızı kapatmakla kalmayıp size çok daha güzel bir görünüm verecektir. Geçici de olsa çok etkili bir değişim olduğunu keşfedeceksiniz.

Burnu uzun olanlar için fondoten seçimi

Uzun burnunuz sizi çok rahatsız ediyorsa tek yapmanız gereken burnunuzun ucuna daha koyu tonda fondoten sürmeniz. Farkı göreceksiniz. Burnunuz bu sayede daha kısa görünecek. Şimdi seveceğiniz başka makyaj hilelerine bir bakalım.

Kısa burunlular için fondoten seçimi

Kısa bir burnunuz olduğundan yakınıyorsanız, daha açık tonlarda bir fondoteni burnunuzun üst kısmına uygulayın. Bu işlem, burnunuzu çok olduğundan uzun gösterecektir. Aynı şekilde, daha dar bir burun istiyorsanız koyu renk fondoteni burnunuzun kenarlarına sürün.

Eğer çift çeneniz var ve bu durumdan hoşnut değilseniz de koyu renk bir fondoteni tüm çenenize uygulayın.

Yuvarlak Yüzlüler İçin Fondoten Seçimi

Tüm bunları yapmak mümkünse eğer,yüzünüzün şeklini değiştirmek de mümkün mü? Uygulayacağınız birkaç basit makyaj hilesiyle yüz şeklinizi de kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Herkes oval yüzün en ideal yüz şekli olduğunu bilir.

Yuvarlak bir yüzünüz var ve siz oval görünmesini istiyorsunuz, o halde koyu renk fondoteni yüzünüzün alt kısmının çevresine ve şakaklarınıza uygulayın.

Köşeli yüze sahip olanlar için fontoden seçimi

Eğer yüz şekliniz köşeliyse koyu renk fondoteni dört köşesine de uygulayın. Eğer üçgen şeklinde bir yüzünüz varsa koyu renk bir fondoteni şakaklarınıza ve açık renk bir fondoteni de yüzünüzün alt kısımlarına uygulayın.

Peki ya dudaklarınız? Onları da birkaç küçük makyaj hilesiyle mükemmel gösterebilirsiniz. Eğer dudaklarınız inceyse, dudaklarınızı dıştan dudak kalemiyle çizin ve dolgunluk katın. Eğer dudaklarınız kalınsa tam tersi içten çizmelisiniz ki incelsin.

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir