Telif Hakları

Sitemiz (sosyoblog.com), 5651 sayılı yasada tanımlanan “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibi ile çalışmaktadır ve içerik düzenlemektedir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, iletişim sayfamızdan mail atarak bize ulaşabilirler.Buraya ulaşan talep ve şikayetler incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Site yönetimine ulaşmadan yapılan hukuki işlemlerden site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz ve ziyaretçilerimiz içinde sorumluluk kabul etmiyoruz. Ziyaretçilerimizin hukuki sorun taşıyan yorumları yada paylaşımları içinde lütfen bizimle irtibat kurun. Bu siteye giren her kullanıcı bu duyurudan haberdar olmuş sayılır.

Sosyoblog İnternet sitesi kullanıcıların paylaştığı içeriklerin özgünlüğünü mevcut araçlarla denetlemektir. Kopyala-Yapıştır içerikler kabul edilmiyor. Fakat bir kitabın içeriğini kopyalayan bir kullanıcı bunu kendi özgün yazısı gibi paylaşabilir. Bunu denetleyebilecek teknolojik herhangi bir altı yapı dünyada henüz olmadığı için tüm içeriklerin kaynağını görme şansımız bulunmuyor.

Sosyoblog sitesinde telif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz içerikleri iletişim sayfamızdaki mail adresinden bildirdiğiniz taktirde en kısada sürede inceleme yapılıp, tarafınıza dönüş yapılacaktır.

15 Beğen