Tarım Bankacılığı Müşteri Temsilcisi Maaşları

Tarım Bankacılığı Müşteri Temsilcisi Maaşları

Tarım Bankacılığı Müşteri Temsilcisi Maaşları

Öncelikle bu yazımızda, verdiğimiz ve vereceğimiz tüm rakamlar bankaların ortalama rakamlarıdır. Herhangi bir bankanın nokta maaş bakiyeleri değildir. Bu hatırlatmanın ardından yazımıza başlayabiliriz.

Ülkemiz genelinde bankacılık sektörüne göz attığımızda, sektörün son yıllarda, gerek ekonomik anlamda olumsuzluklar sebebiyle küçülmelere gitmeleri, gerekse bu şartlardan dolayı ucuz maliyetli personel çalıştırmak isteyen kurumlar arasına girmeleri, maaş konularına da olumsuz yönde etki yapmış durumdadır.

İş arayan ve tarım bankacılığı hakkında bilgi arayan bir çok insanın da merak konusu haline gelen soruların en başında, doğal olarak tarım bankacılığı maaşları geliyor.

Tarım bankacılığı konusunda çalışan maaşlarını inceleyecek olursak eğer, ilgili personelleri birkaç kategoride inceleyebiliriz. Bunlardan ilki tarım bankacılığı satış temsilcisi maaşları. Nerdeyse tüm bankalar, ilk olarak aldıkları tarım bankacılığı personellerini satış temsilcisi olarak görevlendirirler. Satış temsilciliği esnasında bu ilgili personeller 2400 TL ile 3000 TL arasında net maaş alırlar. Öte yandan tarım bankacılığı müşteri temsilcisi maaşları yıla ve kıdeme göre değişmektedir. Şubede hizmet veren bu personeller kariyerlerinin başında, satış temsilcisi maaşıyla hemen hemen aynı ücreti alırlar. Aralarındaki tek fark, üç ayda bir satılan ürünlerden, prim sistemlerine dahil olmalarıdır.

Ancak kıdem değişikliği ve yıl sayısı arttıkça, personellerin maaşında da değişiklikler olacaktır. 5 yıllık bir>tarım bankacılığı müşteri temsilcisi yaklaşık olarak ortalama 3000 TL ile 3.5000TL arasında maaş alabilir.

Bu sadece yılla ölçülen bir kavram değildir. Personel 5 yılda bankacılık kariyerinde ‘’yönetmen’’ unvanını kazandıysa eğer, maaşı 5.000 TL ‘yi de bulabilir.

Tarım bankacılığı uygulamaları konusunda merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz.

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir