Soğan ve Sarımsak Gerçekten Doğal Antibiyotik mi?

Soğan ve Sarımsak Gerçekten Doğal Antibiyotik mi?

Soğan ve Sarımsak Gerçekten Doğal Antibiyotik mi?

Soğan ve sarımsağın ciddi anlamda antibiyotik etkisi olduğu söyleniyor halk arasında, Google da da bu konuyla ilgili pek çok haberler var.

Bununla ilgili bilimsel bir araştırma var mıdır acaba? İkinci sorum ise soğan yada sarımsakla mantar tedavisi mümkün müdür?

Soğan ve sarımsak doğal antibiyotik mi?

Her iki yiyecek de “glutatyon” adı verilen güçlü antioksidan bileşiği içerir.. Ayrıca sarımsak da “alisin” denilen antibiyotik etki gösteren madde vardır.

Dahası; her iki yiyecek de sert ve rahatsız edici kokusunu,içeriğindeki sülfürlü bileşiklere borçludur.. ayrıca uçucu eterik yağlar,fenoller,alkol türevleri vb bileşikler içerirler..

Ciddi bir mide yada bu yiyeceklere özel hassas bir durumunuz yoksa ve seviyorsanız; yaz-kış demeden haftada bi kaç kez kullanımı sağlık için büyük fayda sağlar.

Soğan Sarımsak ile Mantar Tedavisi Mümkün mü?

Yani ar-ge bilimin işi.. Önce bu yiyeceklerin kimyasal ihtivasına bir bakmak gerekir,sonra nerede hangi amaçla kullanılacak onun bilimsel çalışması yapılmalı..mesela ;içinde alkol var dedim,bilimsel literatüre yabancı birisi,soğan yesem kafa yapar mı derse şaşırmam;ekmek ve yoğurtta da var alkol,meyvelerde de var…

Sözün özü; MANTAR sorusuna gelelim, saç kıran denilen bir hastalık için daha çok kırsal yerleşimde,tedavi amaçlı kullanılı-YOR …

Sarımsak içeriğindeki antimikrobiyal maddeler gereğince PASTIRMA için de bir koruyucu gıda maddesidir;dış kaplama için ÇEMEN‘e konulur..

İnsanların,doğaya öykünmesi meşhurdur.

SONUÇ : insan bir PASTIRMA değildir,sağlık kurumları ve hekimler vardır,bilimsel ar-ge’ler doğrultusunda doğa insan için vardır.

2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir