Siyah Noktaları Gideren Doğal Maske Tarifleri

Siyah Noktaları Gideren Doğal Maske Tarifleri

Siyah Noktaları Gideren Doğal Maske Tarifleri

Siyah noktaları nasıl oluşur ve siyah noktalar neden oluşur merak ediyorsanız size oksitlenmiş kirin, sebum ve ölü hücrelerin cilt gözeneklerini tıkamasından dolayı oluştuğunu söylemeliyiz.

Bu durum tahmin ettiğiniz üzere cildin görünüşünün mat, cansız ve sağlıksız olmasına neden olur. Bu siyah noktaları tedavi etmezseniz bunlar bene veya sivilceye dönüşebilir.

Öncelikle sivilce oluşumunu önlemek için cildi temiz tutmak ve siyah noktalardan kurtulmak önemli bir faktördür.
Şimdi size kimyasal değil de doğal yollarla bu durumdan sıyrılmanızı kolaylaştıracak birkaç tüyo vereceğiz. Kaleminizi kağıdınızı hazırlayın!

Siyah Noktaları Yok Eden Maskeler

Siyah Noktaları Gideren mercimek maskesi

Mercimeği robotta toz haline getirin. Bir yemek kaşığı alıp içine 1 çay kaşığı nohut tozu ve bir tutam zerdeçal ekleyip su ile karıştırarak hamur haline getirin. Kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra dairesel hareketlerle masaj yapıp soğuk su ile yıkayın.

 

Siyah Noktaları Gideren Deniz Tuzu Maskesi

Deniz tuzuna biraz su ekleyip bu karışımı avucunuza alarak siyah noktaların olduğu yerlere uygulayın.5 dakika bekleyip cildinize masaj yapın. Deniz tuzunun içindeki mineraller cildinizi pul pul görüntüden kurtaracaktır.

Siyah Noktaları Gideren Domates Maskesi

Domatesi sıkın, suyunu cildinize 5-10 dakika masajla yedirin.Bu şekilde domates suyunun içindeki kimyasallar cildinize derinlemesine etki eder ve yüzünüzü ölü hücrelerden, birikmiş kirden arındırır.

Siyah Noktaları Gideren Karbonatlı Hamur maskesi

1 tatlı kaşığı karbonata hamur haline gelecek şekilde su ekleyin ve bu hamuru siyah noktalarınızın olduğu yerlere uygulayın. 5 dakika cildinizde tutarak bölgeye parmaklarınızla masaj yapın. Karbonatın cilde peeling etkisi vardır ve bu yüzden cildinizi derinden temizleyerek sizi siyah noktalardan kurtarır.

Siyah Noktaları Gideren Limon ve Şeker Maskesi

Limonun içindeki parçaları çıkarıp ezip,1 tatlı kaşığı şekerle karıştırın. Siyah noktalı bölgeye bu karışımı sürerek masaj yapın. Soğuk suyla yıkayın ve en az birkaç saat yüzünüze sabun sürmeyin. Şeker gözeneklerdeki siyah noktaları temizlerken limon cilt tonunuzu düzenleyecektir. Ama aklınızda bulunsun;hassas cilde ya da akneli bir yüzünüz varsa bu tedavi sizin için uygun değildir.

Bu maskede portakal kabuğunun kuru olması önemli. Bu yüzden güneşte birkaç gün kurumaya bırakın.Daha sonrasında rendeleyip toz haline getirin. Gül suyu ile karıştırıp hamur haline getirin. Maske yapıp kurumaya bırakın. Sonra soğuk suyla yıkayın.

2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir