Sigortasız Kredi Alınır Mı?

Sigortasız Kredi Alınır Mı?

Sigortasız Kredi Alınır Mı?

Günümüzde bir işin yoksa ve bundan dolayı sigortan yoksa kredi alabilmek hayal gibi bir şey oluyor. Birçok kişinin kredi başvurusu yaparken sigortasız kredi alınır mı? sorusuna cevap bulmak oldukça zor. Tabi ki her banka gelen müşterilerine kendi kredi ürünlerini kullandırmak ister ama maalesef ki sigortası olmayan müşterilerin sigortası olan müşterilere göre kredi alma ihtimali oldukça daha zordur.

Kredi alabilmek için düzenli bir gelirinin olması ve bu gelirini ispat etmen için SGK primini zorunlu olarak yatırman gerekiyor. Bankaların bu hususta en dikkat ettiği şey bir yerde sigortalı çalışıyor olman ve düzenli bir gelirinin olmasıdır. Sigortasız kredi alıp almayacağınızı belirleyen en önemli unsur bankalarla olan geçmiş yıllardaki kredi kartı kullanımınızdır. Sonuçta biz nasıl bankalara güven duymak istiyorsak bankalar da bu konu da bize güven duymak isterler.

Öncelikle Sigortasız kredi alınır mı? sorusunu kendinize sorduktan sonra ipotek edebileceğim malım var mı? sorusunu da kendinize sormalısınız. Çünkü bankalar sizden teminat istemektedir ve sizden malınızı ipotek etmenizi ister. Bankalar genelde kendini mağdur etmemek ve size güven duymak için ipotek ya da kefil ister.

Buna örnek verecek olursak dükkân, ev, tarla ve benzeri mülkler üzerinden kira geliriniz var ise sigortasız kredi alınır mı? sorusuna cevap evet alınır olacaktır. Sonuç olarak belgelenebilir bir geliriniz olduktan sonra iipotekli kredi ile başvuruda bulunabilirsiniz.

Sigortasız Ve Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Birçok nedenden dolayı çalışamayan ya da çalıştığı iş yerinde sigorta yapılmayan kişilerin acil nakit ihtiyacı oluyor ve Sigortasız kredi alınır mı? diye soran müşteriler kredi başvurusu yapmak için bu bankalara giderek başvuruda bulunabilirler;

Odeabank Gelir Belgesiz Kredi

Denizbank Gelir Belgesiz Kredi

İş Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Akbank Gelir Belgesiz Kredi

Halk Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Vakıfbank Gelir Belgesiz Kredi

Yapı Kredi Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Qnb Finansbank Gelir Belgesiz Kredi

Gibi bankalar müşterilerine belirli şartlarla kredi vermektedir.

Sigortasız Ve Belgeli Kredi Veren Bankalar

Herhangi bir meslek sahibi olan ama sigortası olmayan kişiler banka şubelerine gidip gelirini belgelendirdiği zaman kredi çekebilirler. Kredi başvurusu yapan müşterilere kedi veren bankalar;

Odeabank Nakit Kredi (başvuru için T.C kimlik kartı yeterlidir)

INGBank Mini Kredi

Akbank Şubeye gitmeden acil kredi

Denizbank Hoş geldin Kredisi

TEB, CEPTETEB İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankası 25 bin lira limitli ihtiyaç kredisi

QNB Finansbank Hazır Kredi

Gibi sigortasız çalışanlara kredi veren bankalar bunlardır. Yalnız bu bankaların aradığı tek özellik belge koşuludur.

Sigortasız Çalışanlara Kredi Kartı Verilir Mi?

Düzenli bir iş yerinde çalışmıyor olsanız da kredi kartı alabilmeniz mümkündür. Çünkü banka için tek önemli olan borçlarınızı düzenli bir şekilde ödüyor olmanızdır. Bankalar başlangıç aşamasında size limiti düşük kredi kartı verirler. Bu sayede borçlarınızı düzenli şekilde öderseniz ve ödemelerinizi geciktirmezseniz bankalar kart limitinizi arttırır.

MAXİMUM

BONUS

AXESS

WORLD

Gibi kredi kartları sigortasız çalışanlara verilebilir. Kredi kartı başvurusunda bulunduğunuz banka limitinizi arttırmaz ise başka bir bankaya başvurabilirsiniz ve 2-3 limiti düşük kredi kartını kullanabilirsiniz. Sigorta yapmayan bir yerde çalışıyorsanız ya da hiçbir yerde çalışmıyorsanız kredi kartı alırken limitinizi belirlemede dikkatli davranmanız hem sizin için hem de kredi kartı veren bankalar için olumlu yönde sonuçlanacaktır.

Kredi Kullanmak İçin Ne Kadar Süre Çalışılmalıdır?

Kredi kullanabilmek için bankaların birçoğu en düşük son çalışılan iş yerinde 3 aylık sigortalı olma koşulu aramaktadır. En yüksek çalışma süresinin de ortalama 12 ay olma koşulunu istiyor. Bu süreçte süreler çalışılan kuruma ya da kredi notuna göre azalış gösterebiliyor.

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir