En Sosyal Blog

Seviyorsan Git Konuş Bence – Fatih YAĞCI

Seviyorsan Git Konuş Bence – Fatih YAĞCI

Taptaze bir kitap daha getirdim sizlere. Eser, Fatih Yağcı‘nın kaleminden çıkmıştır. 20 Haziran 2015 basımlı olan kitap, Genç Nesil Yayınları ile bizlerle buluşturulmuştur.

Kitabı henüz okumadım. Ancak güzel olduğuna eminim. Kitabımız, Allah’ı, dünyayı, ahireti ve yapmamız gerekenleri hatırlatıyor. Yapmamız gereken asıl olay nedir sizce? Tabi ki kulluğun gereği olan, dinin direği olan ‘namaz’dır. Ancak namaz nefsimize zor gelir. Ezan okunduktan sonra ya da okunurken ‘dur şunu da yapayım kalkarım’ deriz. Ya da kalkma işlemini hiç düşünmeyiz bile. Kılmamak için türlü türlü bahaneler buluruz. Aslında kalkmamamızın tek sebebi vardır. Nefse zor gelmesi. Tabi nefse zor getiren, bize türlü türlü bahaneleri söylettiren de şeytan ve vesveseleridir.

Ancak cezasını gerçek anlamda algılayabilsek o zorluktan eser kalmayacak. Fakat biz bu cezanın gerçek boyutunu yaşamadan kolay kolay algılayamayız. Olayın aslını ancak ölünce fark edebiliriz ki bu da geri dönüş için çok geçtir. Peki nasıl namaza başlayacağız? Bence bu kitap bize bu konuda çok yardımcı olacak. Rabbimize olan aşkımızı artırıp namaza başlamamızı sağlayacak bir kitap.

Yazarı belki youtube da ‘Sözler Köşkü’ kanalından biliyorsunuzdur. Şahsen ben sürekli takip ediyorum. Bu nedenle kitabını da burada yayınlamak istedim. Yazarımızı kanaldan tanıdığım için kitabının da güzel olacağı kanısındayım.

Kapak tasarımından bahsedelim. Kapakta seccade ve tespih bulunmakta. Kitabın içeriği de namazla ilgili. İçeriğin ve tasarımın uyum içerisinde olduğunu düşünüyorum.

Belirttiğim gibi kitabı henüz okumadım. Ancak en kısa sürede okuyup ‘saçma bahaneler’den kurtulmayı ve bir çok arkadaşımı Allah’ın izniyle kurtarmayı düşünüyorum.

Eminim kitabı ve üslubunu beğeneceğim. Eminim ki bana artı olarak bir şeyler getirecek. Görmediğim farklı bakış açıları gösterecek. Yanlışlarımı görmeyi ve bunlardan kurtulmamı sağlayacak. Bunlardan bu denli emin olmamın sebebi, Fatih abimizin sohbetlerinin üzerimde bıraktığı etkisidir. Onun sohbetleri ile namaza başladım. Eminim ki onun kitabı ile de yine yanlışlarımı göreceğim ve inşallah düzelteceğim. Alıp hepimiz okuyalım ve sonucunu görelim derim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.