Ses Kısıklığına Bitkisel Çözüm Önerileri

Ses Kısıklığına Bitkisel Çözüm Önerileri

Ses Kısıklığına Bitkisel Çözüm Önerileri

Ses kısıklığına bitkisel tedavi yöntemini anlatmadan önce ses kısıklığı nedir onu açıklayalım.

Ses Kısıklığı Nedir?

İnsanlarda ses kısıklığı sesin titremesine, boğuk bir şekilde çıkmasına, senin istenilen volume de çıkmamasına denilir. Ses kısıklığı oluşumunun birden fazla sebepleri vardır.

Ses kısıklığı problemi yaşadığınızda sebebinin ne olduğunu bilmediğiniz için doktora gitmenizde fayda var. Ancak doktora gitmemekte ısrar ediyorsanız bu ses kısıklığı uzun süredir devam ediyorsa bu inadınızdan vazgeçerek hemen bir doktora görünmelisiniz.

Ses Kısıklığına Sebep Olan Maddeler

  • Gece yatmadan önce sigara içmek ya da içilen ortamda durmak sabah kalktığınızda sesinizin kısık olmasına sebep olabilir.
  • Boğaz kuruluğu uzun süre su içmemek ses kısıklığına yol açabilir.
  • Hemen hemen her hastalıkta olduğu gibi ses kısıklığına da psikolojik nedenler yol açabilir.
  • Ses telleriniz tahriş olmuş olabilir.

Ses kısıklığı sürekli başımıza gelmese de bu hiç gelmeyeceği manasına gelmez. Sizde ses kısıklığı çekiyorsanız aşağıdaki bitkisel tedavi yöntemini uygulamanızda fayda var.

Ses kısıklığına iyi gelen bitkisel yöntemleri

madde halinde açıklayalım.

  • Portakal ve mandalina meyveleri gibi C vitamini yüksek meyveler yemenizde fayda var. C vitamini yüksek meyveler ses kısıklığınızın hızlı geçmesine yardımcı olur.
  • Bir bardağa 1 adet limonu sıkın iyice suyunu çıkartın. Bardağa 3 çay kaşığı bal ilave edin ve iyice karıştırın ardından için.
  • Ses tellerinize papatya çayının da büyük faydası var. Çok sıcak olmayan ılık bir papatya çayı içerek ilerde ses tellerinizin açılmasını sağlayabilirsiniz.

2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir