Selülitten Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Selülitten Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Selülitten Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Selülitten kurtulmak mümkün mü? Selüliti gidermek için neler yapmalıyız?

Selülit ne yazık ki genç ya da yaşlı demeden her yaştan kadının şikayetçi olduğu bir sorun olarak çıkıyor karşımıza.

Çoğu kişi bunu estetik bir sorun olarak algılasa da aslında bu bir sağlık sorunudur. Bu sağlık sorununu ortaya çıkaran birçok etken vardır fakat en büyük etkenler genetik yatkınlık, dolaşım bozukluğu, hareketsiz bir yaşam ve sağlıksız beslenmedir Özellikle de fast food ve bol yağlı yiyecekler selülite tabiri caiz ise davetiyedir.

Selüliti engellemek için;

1- Selüliti engellemek için Fazla kilolardan kurtulmalısınız.
2- Selüliti engellemek için Hazır satılan yiyecekleri değil de evde hazırlanan yiyecekleri tercih etmelisiniz.
3- Selüliti engellemek için Asitli içeceklerden uzak durmalısınız.
4- Selüliti engellemek için Bol tuzlu katı ve sıvı gıdalardan uzak durmalısınız.
5-Selüliti engellemek için Hamur işi besinlerin tüketimini en aza indirmelisiniz.
6- Selüliti engellemek için Bol su tüketmelisiniz.
7-Selüliti engellemek için Spor yapmalısınız.

Ayrıyetten bitkisel yağlar ile selülitin bulunduğu yere masaj yapabilirsiniz.Bu yağlardan tercihinize göre ardıç yağı, jojoba yağı,susam yağı,portakal ve üzüm çekirdeği yağı,limon yağı ya da buğday yağını kullanabilirsiniz. Bu yağları,haftada 3-4 kez selülitli bölgeye masajla uyguladığınız taktirde selülitlerinizde azalma göreceksiniz.Yağı sürdükten yaklaşık yarım saat sonra ılık suyla yıkayın.Bu şekilde 3 ay düzenli olarak kullandığınız takdirde selülitlerin tamamen yok olduğunu göreceksiniz.

Yazan : Gamze GÜNBEK

Selülitler Nasıl Gizlenir? Selülit Gizleme Yöntemleri.

Selülitler Nasıl Gizlenir merak ediyor muzunuz? Selülitleri gizleme yöntemleri nelerdir?

Hanımlar siz hala selülitlerinizden kurtulamadıysanız ve bu gerçekten canınızı sıkıyor, tatilinizi erteletmeyi bile düşündürüyorsa daha fazla üzülmenize gerek yok.

Selülitlerinizi gizlemeniz için birkaç önerimiz olacak.

Kışın artan hareketsizlik ve beslenme şeklimizdeki değişiklik kadınlara selülit olarak dönüyor. Selülitlerden kurtulmak zor bir süreç, uzun bir zaman aldığı da malum.

Hal böyleyken yazın mini eteklerimizi giymek ya da bikinimizi giyip gönül rahatlığıyla dolaşmak istiyorsak ilkbahar başlarken belli programlara uymamız gerekiyor.

Bu programlara uymak her zaman kolay olmuyor ve çoğu zaman aksıyor.

Genellikle de yaza selülitlerle merhaba diyoruz. Ve giymek istediğimiz birçok kıyafeti selülitlerimiz yüzünden giyemiyoruz.

Mini etek giymek istediğiniz zamanlara özel ufak göz yanılsamaları ve hileler ile selülit görünümünüzü yok edecek birkaç küçük fikrimiz var:

Güzellik Salonlarından Yardım Alabilirsiniz
Bazı güzellik salonlarında selülitler için özel bölümler bulunuyor. Eğer kendiniz ben selülit gizlemeyi beceremem diyorsanız, bu salonlardan yardım alabilirsiniz. Bu salonlarda uygulanan termaj ve ulthera yöntemleri selülitleri acilen yok etmede oldukça işe yarayan yöntemler.

Birçok kadın da bu nimetlerden faydalanıyor. Bu yöntemlerle tek bir seansla bile mini etek giymenize fırsat verecek bir görüntü yakalamanız mümkün.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir