Parmak Arası Yaralar İçin Uygulanabilecek Kürler Nelerdir?

Parmak Arası Yaralar İçin Uygulanabilecek Kürler Nelerdir?

Parmak Arası Yaralar İçin Uygulanabilecek Kürler Nelerdir?

 

Çeşitli sebeplerden dolayı parmak aralarında mantar ve bakteri gibi cilt oluşumları meydana gelebilir. Parmak aralarında oluşan yaralar tedavi edilmediği zaman tırnak ve tırnak altlarına kadar işleyerek parmağın işlevsiz bir hal almasını sağlar. Günümüzde pek çok kişide görülen parmak arası yaraları için pek çok doğal yöntem ile tedavi yöntemi vardır.

Parmak arası yaraları çok kolay bulaşır plan yaralardır. Aşırı kızarıklık ve kaşıntı söz konusu olur. Aynı zamanda bazı durumlarda koku yapma durumu da söz konusu oluyor. Parmak arası yaraları daha çok spor salonu ve havuz gibi ortak kullanım alanlarından bulaşır. Aynı zamanda el ve ayak parmaklarının hijyenine dikkat edilmediği zaman parmak arası yaraları kendini göstermeye başlar.

Özellikle çorap seçiminde çok dikkatli davranmak gerekir. Ayağı sıkmayacak ve temiz çoraplar kullanmak gerekir. El ve parmak aralarını iyi bir şekilde yıkamak son derece önemlidir. Parmak arası yarası şiddetli bir ağrı verir. Bu sebeple mutlaka tedavi edilmelidir.

Sarımsak Kullanımı

Doğal bir antioksidan olan sarımsak pek çok şeye fayda sağladığı gibi parmak arası yaralarına da çok büyük bir fayda sağlar. Sarımsak tarifini yapmak için ilk olarak 6 7 diş sarımsak bir kabın içerisinde tuz ile birlikte ezilir. Daha sonra küçük bir kap içine konur ve kapağı kapatılır. Bu karışım 5 saat kadar bekledikten sonra suyundan süzdürülerek kullanıma hazır bir hale gelir.

Hazırlanan bu karışım bir pamuk yardımıyla yara olan bölgeye sürülür mü uzun bir süre bekletilir. Her akşam yatmadan önce bu işlemi uygulamak gerekir. Sarımsağın kokusundan rahatsız olmayan kişiler gündüzleri de bu karışımı kullanabilir. 3 hafta boyunca bu karışımla düzenli olarak uygulayan kişiler yaralarının bir süre sonra geçtiğini görecektir.

Karışım uygularken dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. Bu husus karışım uygulanacak olan bölgenin temiz olması gerektiğidir. Sarımsak mikrop öldürücü etkisi ile yaraları en kısa zamanda iyileştirir.

Aynı Sefa Kullanımı

Parmak arası yarası tedavilerinde en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Aynı zamanda mantar tedavisinde de çok sık kullanılır. Parmak arasında çıkan yaralar tedavi edilmediği sözü geçmez ve bütün vücuda bulaşma ihtimali söz konusudur. Düzenli olarak bakım yapıldığı ve tedavi uygulandığı zaman gözle görülür bir değişim söz konusu olur. Bu ot kaynatılarak soğuması için başka bir kaba konur.

Geniş bir kaba alınan bu karışımın içerisine bir miktar tuz konulur. Daha sonra parmak arası yaranız elinizde ya da ayağınızda hangisinde ise onu karışımın içine koymamız gerekir. Mikropları öldürür enfeksiyonları yok etmeye yardımcı olan aynısefa 10 gün kadar yapılması gereken bir yöntemdir. Düzenli olarak uygulandığı zaman kısa sürede etkisini gösterip yaralardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Sirke Kullanımı

Pek çok faydası ile öne çıkan sirke parmak arası yaralarında da çok sık kullanılan bir yöntemdir. Parmak arası yaraların tedavisinde daha çok elma sirkesi tercih edilir. 1 litre sıcak suyun içerisine 2 su bardağı elma sirkesi eklenir ve bir süre karıştırılır. Karışım mikropların yok edilmesinde ve enfeksiyonun en kısa zamanda geçmesinde büyük bir yardımcı olacaktır.

Bu sıcak su 1 kovanın içerisine konularak içerisine el ya da ayak konulur ve bir saat kadar bu suyun içerisinde bekletilir. Bu karışımı isterseniz her gün uygulayabilirsiniz. Fakat en ideali 1 hafta içerisinde 3 kez uygulamak olacaktır. Bu karışımın içerisine bir miktar mikrop öldürücü olarak tuz da ilave edilebilir.

Formun Üstü

Formun Altı

 

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir