Orgazmik Doğum Nedir? Ne Zaman Olur?

Orgazmik Doğum Nedir? Ne Zaman Olur?

Orgazmik Doğum Nedir? Ne Zaman Olur?

Orgazmik doğum terimi ilk kez 2009 yılında “OrgasmicBirth: The Best KeptSecret” adı ile doğum koçu Debra Pascali Bonaro tarafından tanımlanmıştır. İlk duyulduğu zaman insanların şaşırmasına ve şüpheye düşmelerine yol açan orgazmik doğum aslında pek çok uzmanın kabul ettiği bir doğum şeklidir. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre doğum esnasında çoğu anne adayının zevk aldığı ve çoğu adayın aslında tam anlamıyla orgazm oldukları söyleniyor.

Rahim kasıldığı zaman doğum kanalları uyarılırken aynı zamanda vajina, serviks ve klitoris de uyarılıyor. Bu sayede anne adayları da orgazm benzeri bir his duyabiliyorlar. Kadınlar eğer seksten korkuyorlarsa doğumda yalnızca acı duyabiliyorlar. Ancak doğum sırasında orgazm ya da benzer hisler duyabilen bir kadın kendisini psikolojik olarak kontrol altında tutabilir.

Ağrılar Daha Az Hissediliyor

Bebeğin gelişimi için bir anahtar olduğu düşünülen seksin aslında bebeğin dünyaya gelişine de yardımcı olduğu söyleniyor. Uzmanlar tarafından sürekli olarak orgazmik doğum şeklinin ters veya yanlış olmadığı söyleniyor.

Doğum yaparken çekilecek olan acı dolu anları düşünmek yerine doğum yapmanın zevkli bir yönünün de olduğunun unutulmaması gerektiğini söyleyen uzmanlar, “Doğum bizlere sadece ağrıyı değil, bir çocuk dünyaya getirmenin hazzını da yaşatabilir. Bu hazza ulaşıldığı zaman büyük bir hayat öğretisi elde etmiş olursunuz. Doğum bu dakikadan sonra sizin korku ile baktığınız ufak bir süreç olmaktan çıkacaktır.” diyorlar.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir