En Sosyal Blog

Öpüşmenin Kadın İcadı Olması

Öpüşmenin Kadın İcadı Olması

Erkek çocuğu olarak doğduğum için, çocuklukta öpüşmek çok tuhafıma gitmiştir.  Hatta iğrenç hissederdim. Küçük bir kız çocuğu eğer sizi öperse aşk olmuş gibi büyükler gülerler. Ama en çok kadınlar güler.  Emmek kadınsı bir içgüdü.  3-9 yaş arasında bir erkek çocuğunu hiç söylemeden  teste tutun. Dudak dudağa öpüşme fikrini hep iğrenç bulurken, kız çocuğu için bu daha eğlenceldir. Beni küçükken kızlar çok öperdi ve benim midem bulanırdı hep kaçardım.
Küçük yaşta Erkek beyni şunu düşünür.  Öpüşünce Tükürükler de geçer. Tükürük pis birşeydir,öyleyse öpüşmek  iğrençtir.  Bir kızla nasıl öpüşüyorlar.
Kız çocuğu ise öpüşmeyi daha hayali ve güzel düşünce kabul eder.  Kız çocuklarında birbirinin malzemelerini kullanma duygusu daha fazladır. Başka bir arkadaşının kolasını içmek, aynı kaptan yemek içmek duygusu fazladır.

Erkek  çocuklar  bireyselleşme kişiselleşme sertleşme eğilimindedir. Bunun sebebi erkek olduğunu babası gibi sert olmak  annesine sahip olmak gibi içgüdüler taşımasından kaynaklanır.
Kız çocuklarında emme duygusu bebeklikten kalmadır.  Kızlar erkeklerden 7-8 yaşına gelene kadar daha erken büyür. Erkek çocuklar ergenlikte kız çocuğundan daha hızlı gelişerek arayı kapatır.
Emme duygusu insanda  doğar doğmaz ortaya çıkar. Bebeğin dünya ile ilk bağllantısı  bir memedir.  Beslenme ihtiyacı duyar.   Kızlar zamanla bu duyguyu emme-öpüşme şekline, erkekler ise sigara içme şekline dönüştürür.
Sekste öpüşmek kadının  içgüdüsel tatminidir. Erkek sadece kadını elde etmek için öpüşmeyi mükemmelleştirme eğilimine  girer.

Bir erkek kadın öpüşmesinde, erkeklerin çoğu gözü açıken  kadınların %80 den  fazlası gözünü kapatır .

Öpüşmek kadınsı bir histir.   Ve bence kadın icadıdır.
düşünceler kendime aittir,belki de yanılıyorum.

Kültürlere Göre Öpüşme

Bazı kültürlerde dudaktan öpüşme cinsel davranış olarak algılandığı için kadın-erkek arasında bile başkalarının yanında yapılması hoş karşılanmıyor (misal: Türkiye). Batı’da sevgi gösterisi olarak algılandığı için sevgililer ve çocuk-ebeveyn arasında kabul görüyor. Rusya gibi ülkelerde ise, resmi selamlaşma ve güven göstergesi olarak yetişkin erkekler arasında bile makul sayılıyor. Tabii fiziksel temasın toptan tabu olduğu kültürlere hiç değinmiyorum bile.

Ebeveyn-çocuk arasında yapılmasının, sınırların net olması açısından çok tercih edilmemesi gerektiğini söyleyen uzmanlar var bu arada.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.