En Sosyal Blog

Non-Stop (2014) – Film Analizi

Non-Stop (2014) – Film Analizi

Detay

  •  Film aksiyon ve gizem dışında çok bir şey vaad etmiyor, buna rağmen 1,5 saatlik çıtır çerez bir film. “Taken” filmlerini seyredip sevdiyseniz bu filmi de sevebilirsiniz.
  • Filmde birbirinden farklı bir sürü karakter var ve klasik olarak, içlerinden hangisi terörist, ana karakteri kim tehdit ediyor diye ipuçlarını çözmeye çalışıp 1,5 saati geçiriyorsunuz.
  • Bulmacalı, sonunda katilin beklenmedik biri çıktığı, ters köşeli filmler ve bu tarz romanlar ilginizi çekiyorsa, bu film de ilginizi çekebilir.

Sık Sorulan Sorular
Burası filmle ilgili akla takılan “ya neden neden” deyip kafayı yiyebilmeye kadar götürecek sorulara adanmıştır.Filmi seyretmeyenlerin okuması bir faciaya yol açabilir.

Filmde fazlasıyla mantık hatası yok mu?

Var. Ama film süper bir senaryo ve hikâyeyle size acayip bir şey sunacağım demiyor. İzle unut tarzı bir film. O niye öyle dedi, o niye öyle yaptı, çok mantıksız, demek yerine olayları akışına bırakırsanız emin olun kârlı çıkarsınız.

Filmde herkes Bill’e manyak gözüyle bakıyor. Çok saçma değil mi?

Evet saçma. Neticede bir insan uçak içinde bir şeylerden bu kadar endişe duyuyorsa manyak olamaz. Ama yolcular onunla kafa kafaya vermek yerine, ona sırt çevirmeyi, onu suçlu görmeyi daha makûl buluyorlar. Kaldı ki filmin olayı da bu; Bill’i herkesin gözünde suçlu gösterip onun teröriste ulaşmasını zorlaştırmak.

Filmde sevilecek bir şey bulmak mümkün mü?

Açıkçası ben Julianne Moore’un oyunculuğunu ve karakterini beğendim. Zaten filmde Bill’le kavga ede barışa en sonunda birbirlerine varıyorlar (gibi).

Amerika’da ne kadar çok manyak var ya?!

Bu tarz Amerikan klişelerinin bol olduğu filmlere konu olacak kadar çok manyak var.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.