Ne İş Yapmalıyım?, 10 Farklı İş Fikri

Ne İş Yapmalıyım?, 10 Farklı İş Fikri

Ne İş Yapmalıyım?, 10 Farklı İş Fikri

YENİ NESİL İŞ FİKİRLERİ

Yeni iş kurmak isteyen ama ne işle uğraşacağına karar veremeyenler için bazı iş grupları bulunuyor. Bu iş fırsatları hem cazip hem kazançlı tarafıyla dikkat çekiyor. Bu iş fikirleri, yüksek kar oranları ile yatırımcılarının yüzünü güldürüyor. Yatırımcılar için kılavuz olacak bu iş fikirleri en basit ve en karlı işler arasında yerini alıyor.

E-Ticaret sitesi: İnternet artık hayatımızın merkezi haline geldi. Her işimizi onun aracılığıyla kolay şekilde yapabiliyoruz. Fatura ödemelerinden, yemek siparişlerine kadar her türlü işimizi evimizden hiç çıkmadan halledebiliyoruz. Hal böyle olunca da, bu durum yaptığımız alışverişlere kadar uzandı. Artık internet üzerindeki alışveriş siteleri çokça tercih ediliyor. Bu sanal alışveriş siteleri hem kolay şekilde alışveriş imkânı sağlarken, hem de onlarca markayı bir tık ile ayağımıza getirebiliyor. Kazandıran iş fikirleri arasında e-ticaret siteleri geliyor. Kendi markanız adına bir sanal alışveriş sitesi oluşturabilir ve ürünlerinizi bu şekilde satabilirsiniz. Sanal alışveriş siteleri yüksek kar marjı fırsatı sunmasıyla biliniyor. Alışveriş sitesi fikrine sıcak bakmayanlar için ise, İnstagram ve Facebook son zamanda revaçta. Bu siteler üzerinden de ürünlerinizi satışa çıkarabilirsiniz.

Youtube: Bir diğer bol kazançlı iş fikri ise sanal âlemin devi Youtube’dan geçiyor. Youtube üzerinden çalışma fikri için, bu işe zaman vermelisiniz. Zaman ve emek ile Youtube ile para kazanmak mümkündür. Youtube ‘ dan para kazanmak için, öncelikle bir Youtube hesabı ve Adsense hesabına sahip olmanız gerekir. İçeriklerinizin özgün olması ise Youtube’ un diğer bir şartı. Eğer bu iki şartı karşılıyorsanız ve yeterince zaman verecekseniz Youtube ile para kazanmamak için hiçbir engel bulunmuyor.

Yetiştiricilik:  Bu işlerden farklı olarak kazandıran diğer bir iş fikri ise, yetiştiricilik yapmaktır. Özellikle son zamanlarda artan popülaritesi ile dikkat çekiyor. Yüksek kar marjı oranıyla dikkat çeken bu iş grubu ile kısa zamanda iyi paralar kazanmak mümkündür. Bu işi düşünen yatırımcılar ise ürün seçimi için geniş kapsamlı araştırma yapmalıdır. Özellikle en çok kazandıran yeni iş fikirleri arasında karides yetiştiriciliği, kereviz yetiştiriciliği gibi kollar bulunuyor.

Kendi kazancını belirlemek:  Eğer ek gelir getirecek bir iş fikri aranıyorsa, bunun içinde çeşitli yollar mevcuttur. El emeği işlerden kazanmak bunlardan biridir. Bunun için yeterli bilgi ve yetenek şartı olduğunu belirtmekte fayda var. Kendi yapacağınız örgü işleri, takılar, ahşap işleri gibi ürünleri alışveriş sitelerinden satışa çıkarabilirsiniz.  Hatta bu işlerinizi tam zamanlı bir halde yaparak ciddi miktarda para kazanabilirsiniz. İş fikirleri emek + zaman olarak size daha çok kazandıracaktır.

Bayilik almak: Kazandıran diğer iş fikirlerinden biri ise bayilik almaktır. Bunun için en çok tercih edilen iş fikirlerinden birini seçebilirsiniz. Süt ürünleri bayiliği, ekmek bayiliği, döner bayiliği gibi. Hem en çok tercih edilen, hem bol kazançlı iş kolları bulunuyor. Özellikle bisiklet bayilikleri almak size en çok kazandıran iş fikirlerinden biri olacaktır.

2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir