Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Yabancı Diziler

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Yabancı Diziler

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Yabancı Diziler

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Yabancı Diziler

Yabancı dizi izlemek son yıllarda hepimiz için en iyi boş vakit geçirme biçimi haline geldi. Birbirinden güzel dizilerle birlikte sinemaya gitmek yerine evde kalmayı tercih ediyoruz. Görüntü kalitesi, çekimleri, ilginç konu ve karakterleri ve başarılı senaryoları ile bu yabancı diziler iyi vakit geçirmemizi sağlıyor. Bu yazıda sizin için en çok beğenilen ve başarılı bulunan yabancı diziler konusunda bir liste hazırladık. İçlerinden izledikleriniz olabilir. Ama henüz izlemedikleriniz varsa mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.

Six Feet Under

2003 tarihli Sx Feet Under halen en unutulmaz dizilerden birisidir. Oldukça ilginç konusu ve karakterleri ile bir kara mizah örneği olan bu dizide bir cenaze evi işleten ailenin başından geçenler anlatılır. Babanın ölümü ile başlayan süreçte iki oğul ve bir kız kardeş arasında geçenler ve anne ve çocuklar arasındaki ilişki eğlenceli bir şekilde anlatılır. Ayrıca büyük kardeşin sevilisi ve onun ailesi de dizideki farklı karakterlere ek olarak dikkat çekici tiplerdir. Bol ödüllü ve final sezonu ile en beğenilen diziler arasında yer alan bu diziyi henüz izlemediyseniz mutlaka tavsiye ederiz.

Dexter 

Six Feet Under deyince dizinin başrollerinden birisi olan Michael Hall’in döktürdüğü bir başka diziden daha bahsedebiliriz. Diğer dizideki rolünün aksine bu sefer bir seri katili canlandıran Hall’un performansı bu dizide zirve yapıyor. Dexter, bildiğiniz seri katillerden biraz farklı. Kan tutkusu onu bir adli tıp uzmanı yapmış. Bütün olayların çözümünde aktif bir rol oyanayan, algıları çok açık ve başarılı bir emniyet mensubu olan Dexter’ı, geçmişini, üvey babası ve kız kardeşi ile ilişkisini izlerken keyif alabilirsiniz. Florida ve sıcak yaz görüntüleri ile birlikte bu diziyi izlemek sizi rahatlatacaktır.

Breaking Bad

Pek çok kişi Breaking Bad dizisini dizilerin şahı ve senaryosu ile en etkileyici olanı diye tanımlayabilir. Aramızda hala Breaking Bad izlemeyen varsa belirtelim kesinlikle etkileneceksiniz. Boş bir vakit ayarlayın ve bütün sezonlarını takip edin. Bu dizide sadece sıradan bir lise öğretmeni kimyacının bir suçluya dönüşmesi değil, farklı karakterlerin hikayesi ile birlikte insana dair derin bir sorgulama da yapılıyor. Bu tarz dizilerden hoşlanıyorsanız, heyecan, psikolojik çözümleme ve aynı zamanda bir dram dizisi arıyorsanız Breaking Bad diyoruz.

Better Call Saul

Breaking Bad deyince akla gelen dizilerden bir diğeri Better Call Saul’dur. Amerikan dizilerinde yapılan yan ürün diziler uygulamasına Türkiye’de yeni geçildi. Ancak bu dizide Better Call Saul’un ünlü avukatı artık baş rol. O, abisi ile ilişkisi ve Amerika’daki hukuk firmalarının işleyişini izlerken hem insanları hem de hukuk sisteminin kendisini sorgulayabilirsiniz. Bu dizide tıpkı içinden çıktığı Breaking Bad gibi hiç bir karakterini es geçmeden derinlemesine tahlik ediyor ve hiçbirisini boş geçmiyor.

The Killing

Eğer her daim polisiye ve suç dizisi sevenlerdenim diyorsanız, The Killing’e bir şans verin. Bu dizide tek bir olay tam iki sezon boyunca çözülüyor. Aslında bir Danimarka dizisinden uyarlanan bu senaryo eleştirmenler tarafından en az orijinal dizi kadar beğenildi. Bu diziyi izlerken sakın sabırsız davranmayın. Olayın işlenişi ve senaryonun incelikli size mükemmel bir deneyim yaşatacak.

Fargo

Fargo izlemediyseniz henüz “iyi bir yabancı dizi izledim” diyemeyebilirsiniz. Çünkü aslında daha önce filmi çekilen bu dizinin, dizi haline getirilişi ile de büyük bir başarı yakalanmış. Fargo, ilk baştan beri katili bildiğimiz suç ve polisiye dizilerinden birisi. Ama bir yandan da tam bir kara mizah örneği. Her bir karakterin özenle hazırlandığı bu dizideki karakterlerin derinliğinin izleyenleri etkilememesi mümkün değil.

Fargo’daki en yoğun tartışmalardan birisi insanlar ve hayvanlar dünyası, özellikle de kurtlar arasında yapılan karşılaştırma. Sıradan bir insanın nasıl bambaşka bir insana dönüşmesini, gerçek bir olayın bilinmeyen yanlarının en ilginç şekilde senaryoya yerleşmesini izlemek isterseniz Fargo izleyin.

Grace and Frankie 

Son olarak bir komedi dizisi ile tamamlayalım. Baştan söyleyelim bir çok Amerikan dizisinde olduğu gibi bu dizide de karakterlerin pek çoğu 70’lerini yaşıyor. 0’inden sonra eşcinsel olup birlikte yaşamaya karar veren iki iş arkadaşının geride bıraktığı eşleri ve yaşantılarının anlatıldığı dizi izleyen herkese eğlenceli dakikalar yaşatıyor.

2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir