En Sosyal Blog

Mientras Duermes (2011) – Film Analizi

Mientras Duermes (2011) – Film Analizi

Bir apartmanda kapıcı olarak çalışan bir adam alabildiğine mutsuzdur. Kendini , sadece başkalarını mutsuz gördüğünde iyi hisseder. Hayata devam edebilmesi , ancak bu şekilde mümkündür.

Detay

  • Filmin özgün bir senaryoya sahip olması onu seyredilebilir yapabilir.
  • Avrupa sineması doğallığının özlendiği bir durum var ise tercihinizi bu filmden yana kullanılabilirsiniz.
  • Mutlu olmaya çabalayıp duran insanların karanlığında film başrolünü bulabilir.
  • Olay akışı itibariyle durgunluktan yana olmayan bir yapısı olması sizi heyecandan heyecana sürükleyebilir.

Sık Sorulan Sorular
Burası filmle ilgili akla takılan “ya neden neden” deyip kafayı yiyebilmeye kadar götürecek sorulara adanmıştır.Filmi seyretmeyenlerin okuması bir faciaya yol açabilir.

İnsan yaşam boyu kendini aradığı bir yolculuğa çıkar , bulur bulamaz ayrı bir konu ama zerre kadar bulamamış kişiler düşünelim ve içlerinden azıcık da olsa , çok çok az , yaşama isteği gelmediğinde ve aksi gibi gülen insan gördüklerinde  “bu insanlar ne var da neye gülüyor” diyebilirler. Tabi siz bu yüzden gülümsemenizi bırakacak , hayatınızı donduracak değilsiniz. Sadece tek başınalık bu insanları tehlikeli yapabilir.

Filmin başlangıç sahnesinde “bu adam neden mutsuz lan ne güzel kızla beraber işte” demiştim. Ama sonra anladık ki kızın bundan haberi yokmuş. 21.yy.da Cesar gibi sabah kalkmak işe gitmek ya da bir şeyler yapmak için motivasyonu olmayan çok fazla insan vardır. Sadece karşısında gülen mutlu bir insanı mutsuz etmek için gayret eden kişi az olabilir. Yoksa sevinçten kim uçuyor ki lan?

Kimisi sevilmeyi bekler , kimisi sevmek için doğru zamanı , kimisi yağmur yağmasını yeşersin diye yapraklar , kimisi para biriktirip ev almayı. Kafasında az çok bellidir yüzünün gülmesini sağlayacak sebep. “Eğlenmek nedir” diye çok sormuşumdur. Üniversite bitti , işe başladım çalışmaya da devam ediyorum uzunca bir süredir , yeni yeni bulmuş gibiyim. Keşke bunu mohaç meydan savaşından önce öğrenmiş olsaydım.

İnsanın kendine yetebilmesi başlı başına bir beceridir. İyi hissetmek için kriter öncelik kendi olmalı. Elbet dış etkenlerin de etkisi de büyük ama direnmek için birey olarak buna çok ihtiyacı var.

Clara gülünce gözleri gülen biri. Cesar gibi bir adam için fazla can sıkıcı. Birebir kendisine ters biri. Birini mutsuz ederek insan nasıl mutlu olabilir ki? Üstelik hiçbir menfaati de yokken? Kendine benzeyen insanı sever insan. Sevinmek için sebebi olamayan biri haline geldi işte Clara da. Cesar artık yalnız değil. Bu dünyada Cesar’a benzeyen birilerinin olması Cesar’ın o tek başınalık hissini alıp intihar etmesine engel oluyor.

İnsanoğlu hasta doğar ancak sonradan tedavi olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.