En Sosyal Blog

Like Bağımlılığı Nedir?

Like Bağımlılığı Nedir?

Olay kahramanımız “Hürrem Su”. Kendisini tamamen uydurma bir isim olsa da temsil ettiği büyük  bir kitle var.

Hürrem Su, 20’li yaşlarda hayatını “selfie” çubuğu ile idame ettiren genç bir kızımız. En büyük hobisi sosyal medya üzerinden kendisini teşhir etmek. En sevdiği ve en çok kullandığı kelimeler “gt, son foto karşılıklı, geri takip var, takibe takip”. Tabii bir zamanlar böyleydi çünkü artık büyük bir takipçi kitlesi var ve o artık offişal bir hesaba sahip.

Şimdilerde offişal hesap olmanın ağır yükünü çekiyor. Çünkü herkes onun hayatını, paylaşacağı bacak temalı fotoğrafı ve sivilceli yüzünü kamufle etmek için her gün yarım kilo harcadığı fondotenin markasını paylaşmasını bekliyordu.

O ise tüm bunları takmayıp kendi hayatına devam ediyordu. Sabah üşenmeyip takipçileri için makyaj yapıyor ve bunu günaydın etiketiyle paylaşıyordu. Okul çıkışı avm’ye gidip çeşit çeşit elbiseleri soyunma kabininde deneyip “ayna” karşısında ki durumunu anbean paylaşıyordu. Çünkü elbisesi için takipçilerinin beğenmesi ve yorum atması önemliydi. Ha bu arada telefonda ki “ısırılmış elma” sembolünü de herkesin gözüne sokmalıydı.

Artık akşam olmuş ve kitap okuma vakti gelmişti. Kitabın yanında kahve ve bacak olmalıydı.(Genelde hiçbir kitap okunmaz, sadece foto çekilir.). Bu görevini eksiksiz  yerine getiren Hürrem Su’nun uykusu gelmişti. Uyumadan önce gene takipçilerini düşünen Hürrem Su, fotoğrafın %80’ini göğsünün oluşturduğu “iyi geceler” temalı fotoğrafını da paylaşmış ve takipçilerinden büyük bir “beğeni” almıştı. Ayrıca özel mesaj ve yorumlardan gelen bildirimler şahaneydi. O, artık birçok erkeğin sapık hayallerini süslemeyi başarmış ve beğenileri kapmıştı.

Hürrem Su’nun maalesef kişiliğini ön plana çıkarabileceği, çalışmalarıyla takdir toplayabileceği bir “profili” yok. Onun tek sermayesi filtreler içerisinde yüzen göğüsleri ve bacakları.

Peki, Hürrem Su’dan göğüslerini çıkartsak geriye ne kalır?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.