Lezzetli Biber Pane Tarifi

Lezzetli Biber Pane Tarifi

Lezzetli Biber Pane Tarifi

MALZEMELER

  • 500 gr çarliston biber
  • 2 adet yumurta
  • yarım kase un
  • sıvıyağ
  • tuz

Biber pane tarifi

Lezzetli ve basit bir tarif öğrenmeye ne dersiniz. Dışarı da genelde hep tavuk paneler satılır yeriz, veya evimiz de yaparız.  

Pane nedir? un ile yumurtaya bulanmış sebze veya tavuğun pişmiş halidir.

Patates olsun peynir olsun hepsini pane yapabiliriz peki hiç biberi pane yaparak yediniz mi ? cevabınız hayır ise buyurun yapalım ve afiyet ile yiyebiliriz.  

Biberleri iyice yıkayıp süzgece koyun suyu aksın ve biber patlıcan közlemek için saçlar oluyor eğer öyle bir saçınız var ise ocağa koyun ve kızsın.

Suyu süzülen biberleri sacın üzerine koyarak arkalı önlü közleyin. Eğer sacınız yok ise normal ocağın üstün de de közleyebilirsiniz. Közlendikten sonra kabuklarını soyun ve yıkayın süzülmeye bırakın.

Yıkanmış biberlerin suyu akana kadar pane harcımızı hazırlayalım. Bir kaba iki tane yumurtayı kırın ve çırpın, ayrı bir kaba da unu koyun ve bir tutam tuz ekleyin karıştırın. Tavaya yağı koyup ocağa alın ve kızdırın. Suyu süzülmüş biberleri önce yumurtaya batırıp çıkartın ve una batırıp bulayın ve kızmış tavaya koyun. Bütün biberleri bu şekil de bulayıp tavaya alın ve arkalı önlü kızartın.

Kızaran biberleri tabağa alarak, ızgara tavuğun yanın da servis yapabilirsiniz.

Yada yanına bir kase yoğurt ile servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir