Lahana İle Zayıflama, Lahana kürü Hakkında

Lahana İle Zayıflama, Lahana kürü Hakkında

Lahana İle Zayıflama, Lahana kürü Hakkında

Lahana ile zayıflama

Son zamanlarda gittikçe popülerleşen zayıflama arzusu insanları birçok zayıflama yöntemi ile zayıflamaya sürüklemektedir. Zayıflamak isteyen insanlar hızlıca kilo vermek ve verilen kiloları tekrar almamak istiyor. Sağlıksız bir şekilde verilen kilolar maalesef ki tekrar alınıyor. Hatta alınan bu kilolar verilen kilodan kat kat fazla olabiliyor. Sağlıklı ve yavaş olarak verilen kilolar dikkat edildiği sürece tekrar alınmıyor.

Sebzelerin zayıflama üzerine etkisi oldukça büyük. Bunlardan bir tanesi olan lahana ile zayıflama hem çok faydalı hem de kilo verdiriyor. İçerdiği vitamin ve bileşen bakımından oldukça zengin olan lahana bol miktarda diyet lifi, protein, pridoksin, niasin, tiamin, sodyum, potasyum, kalsiyum, manganez, magnezyum, fosfor, çinko, demir, C, B ve K vitamini içermektedir. Bileşenleri sayesinde güçlü bir antioksidandır. Kan dolaşımını düzenler, vücutta ve yağ dokusunda biriken toksinleri vücuttan uzaklaştırmaya yardımcı oluyor. Bağışıklık sistemini güçlendirerek enfeksiyon hastalıklarından koruyan lahana ayrıca hem cildi güzelleştiriyor hem de göz sağlığını koruyor. Kolon kanseri başta olmak üzere kanser hücrelerinin oluşmasını önlüyor, kanserden koruyor. Lapa halinde cilde uygulandığında egzama, sedef ve döküntüye iyi geliyor. Alzheimer hastalığının riskini düşürüyor, hafızayı güçlendiriyor. Düşük kalorisi sayesinde kilo aldırmadığını gibi yağ yakınımıza destek oluyor. Ayrıca lahana selülit tedavisi için de kullanılıyor.

Birçok diyetisyen ve uzman sağlıklı zayıflama açısından lahananın eşsiz bir sebze olduğunu savunuyor. Günümüzde en popüler olanı ise İbrahim Saraçoğlu’nun lahana kürü. İbrahim Saraçoğlu zayıflamanın tablet ve ya kapsül ile olmayacağını savunuyor ve sağlıklı zayıflama için lahana kürünü öneriyor. Tablet ve kapsülün sağlık açısından son derece zararlı olduğunu da ekleyen Saraçoğlu lahananın her derde dava olduğunu söylüyor.

Lahana kürünün düzenli olarak uygulanması halinde ayda bir buçuk ve ya iki kilo vereceğinizi de özellikle vurguluyor.

Lahana Kürü Tarifi

Kaynamakta olan yarım litre klorsuz suya dört adet iri lahana yaprağını çok fazla parçalamadan ilave edip, ağzı kapalı olarak kısık ateşte on beş dakika kaynatın. Sonrasında içerisine yarım demet taze maydanoz ilave edin ve beş dakika daha kaynatın. Ilıdıktan sonra üçte bölerek sabah, öğle ve akşam bir bardak limon ilave ederek tüketin. Faydaları saymakla bitmeyen bu mucizevi sebzeyle sağlıklı bir şekilde zayıflayın.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir