Kripto Para Nasıl Alınır? Alım Rehberi

Kripto Para Nasıl Alınır? Alım Rehberi

Kripto Para Nasıl Alınır? Alım Rehberi

Kripto Para Nasıl Alınır Alım Rehberi

Kripto para almak için iki seçeneğiniz vardır. İnternet üzerinde yer alan çeşitli kripto para borsalarından gerçek para ile kripto para almak, diğer bir seçenek ise blok üretimi yaparak diğer bir adı ile madencilik yaparak kripto para almak. Bu yazımızda bu seçeneklerin detaylarına ineceğiz ve kripto para nasıl alınır? Sorusunun cevabını tam anlamı ile vereceğiz. Buyrun, detaylar;

Tüketim alışkanlıklarının değişmesinin ardından para birimleri de dijitalleşme ile birlikte yavaş yavaş değişmeye başladı. Geleneksel paralar, yerini kripto paralara bıraktı. Kripto para dediğimiz paralar, görünmezdir ancak vardır. Yani, bir nevi hayali paralardır. Ancak, bu paralar normal paralardan daha değerlidir. Çeşitli, kripto para madenciliği ve borsalar aracılığı ile elde edilebilir.

Kripto Para Borsası üzerinden Yapılan Alımlar

Genel olarak sermayesi olan kişiler tarafından kripto para borsası üzerinden kripto para alımları yapılıyor. Bitlo.com tarzındaki platformlar üzerinden alımlar ve satımlar gerçekleştiriliyor. Tabi, buradaki fiyatlar arz ve talep ilişkisine göre değişiyor. Bu tarz sitelere giriş yaptığınızda resmi olarak sizden kayıt istenir.

Bu kayıtlarda genel olarak TC kimlik numarası istenir ancak birçok site çeşitli bilgiler ile de kayıt yapabilir. Bu siteler üzerinden kripto para birimleri ile birçok işlem yapabilirsiniz.

  • İlk olarak sitede SSL sertifika var mı? Yok mu? Dikkat edin. Bu husus, sitenin güvenirliliği için önemlidir.
  • Daha sonra siteye giriş yapın ve kayıt olun. TC kimlik numarası ve diğer bilgileri eksiksiz bir şekilde girin. Çünkü, bir borsa içerisinde işlem yaptığınızı unutmayın. Bu yüzden bu borsada işlerin doğru işlemesi için her şeyi doğru bir şekilde vermelisiniz.
  • Tüm işlemleri yaptıktan sonra para yatırma seçeneği bölümüne gelin ve sermayeniz kadar para yatırın. Daha sonra bu para ile kripto para alımı yapacaksınız.
  • Kripto para alımlarında analizlere dikkat edin. İnternetten analizleri düzenli olarak takip edin ve ona göre yatırım yapın.

Kripto Paralar Nasıl Nakite Çeviriliyor?

Kripto para nakite çevrilirken ilk olarak borsa hesabınızın olması gerekiyor. Orada yer alan Bitcoin’leri bozdurup daha sonra hesabıza TL olarak tanımlıyorsunuz. Daha sonra ise banka hesabınızı vererek, hesabınıza aktarım yapıyorsunuz.

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir