Kredi Kartı Avans Çekme Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Avans Çekme Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Avans Çekme Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Avans Çekme Nasıl Yapılır.

Kredi kartı avans çekme, kartların limitini göz önünde bulundurarak ve bu limitlerin şartlarına uyarak 7/24 nakit ihtiyacınızı giderebileceğiniz kredi ile kredi kartının birleşerek ortaya çıkan hizmettir. Bazı avantajlı durumlarda başvurulan bir yöntem olan kredi kartı avans çekme işimizi kolaylaştırma da önemli bir rol oynar.

Kredi Kartı Avans Çekme Nasıl Yapılır?

Birçok kişinin tercih ettiği kredi kartları hayatımızın her alanında bize kolaylık sağlamaktadır. Bankların kredi kartı hizmetinde sağladığı imkanlar bize her zaman cazip gelmiştir. Bize sunduğu bu imkanlar arasında Kredi kartı avans çekme seçeneğidir. Bu nakit avans yani nakit para çoğu müşterinin sık başvurduğu bir yöntem olmasa da acil paraya ihtiyaç duyan kişiler için oldukça avantajlı bir yöntemdir. Ancak bu nakit avansın dezavantajları yanında avantajları da bulunmaktadır. Bu işlemi yapacak olan kişiler nakit avans konusu ile ilgili her şeyi bilmesi gerekiyor. Çünkü nakit avans bir nevi kredi özelliği taşımaktadır. Fakat nakit avans artı iyi özelliği istediğiniz zaman ya da nakite sıkıştığınız an size anında yardım sağlamaktadır. Bu yönü ile kredi çekme seçeneğindense bu yöntem biz müşterilere daha çok cazip gelmektedir. Kredi kartı avans çekme şu şekilde yapılır;

ATM üzerinden “Para Çekme” seçeneğine basmalısınız

Ekran üzerinde çıkan nakit avans yazısına tıklayınız

ATM’ deki işlemler dahilinde talep edilen miktar yazılıp acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Nakit Avans Çekmek İçin Koşullar Nelerdir?

Bankalar bizden aldığı faizler ile geçimini sağlamaktadır. Bize sundukları birçok avantajlar ile yapabileceğimiz işlemler artık çok kolay hale gelmiştir. Birçok seçenek ile hayatımızı daha kolay hale getirebilmekteler. Oturduğunuz yerden telefon yani internet bankacılığından ya da istediğiniz bir şubenin ATM’sinden nakit avans çekmek biz müşteriler için artık çok pratik ve kolay. Daha önce müşteriler sadece kredi kartları ile bu hizmetten yararlanırken artık ek kartlar ile de bu özellikten yararlanmak mümkün hale gelmiştir. Daha önce kredi kartları bu işlemi ile bu işlemi kullanan müşteriler için nakit avansı daha avantajlı gelmektedir.

Kredi kartı ile ek kart arasındaki taksitli nakit avans çekmenin en büyük farkı sadece çekebileceğiniz nakit avans miktarıdır.

Ek kartlarda adınıza genellikle kredi kartlarınıza verilen bütçeye göre daha düşük bir bütçe verilmektedir. Dolayısı ile ek kart üzerinden taksitli nakit avans çekmek isteyenler çok daha az miktarda taksitli avans çekmiş olacaktır.

Nakit Avans Faiz Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Nakit avans çekerken faiz uygulamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Çektiğimiz nakitin ödeme işlemişi peşin olarak yapılır. Nakit avans faiz uygulaması hesaplaması yapılır ve ek olarak da nakit avans işlem ücreti alınır. Taksitli olarak talep edeceğiniz nakit avans ise vadenin zamanına göre ve ücret olarak faiz+BSMV şeklinde hesaplanır. Ancak nakit avans faiz oranları, kredi faiz oranlarından yüksektir.

Nakit Avans Çekmek Avantajlı Mıdır?

Nakit avans birçok kişinin tercih ettiği bir özellik olmasa da acil paraya ihtiyaç duyduğumuz zaman tercih edebileceğimiz bir yöntemdir. Her seçenek de olduğu gibi nakit avansın da avantajları ve dezavantajları vardır. Diyelim ki önemli bir işiniz var ve o sıra da nakit desteğine ihtiyaç duyuyorsunuz kredi çekseniz bu işlem uzun süreci için nakit avans her saatte doğan nakit ihtiyacınızı karşıladığı için ve bu işlemi yaparken bir banka ile de görüşme sağlamanıza gerek olmadığı için birçok işleme göre daha avantajlı olmaktadır. Ayrıca bu işlemi yaparken banka ile birebir bir görüşme sağlanmadığından dolayı kredi notu ya da kredibilite gibi seçenekler ile zaman kaybetmeden anında nakit ihtiyacınızı karşılamış olursunuz.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir