Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Birtakım ihtiyaçlarınız için kredi çekme kararı aldıysanız ve kredi başvurusu nasıl yapılır diye kendinize soruyorsanız bilmeniz gereken bazı koşullar vardır. İlk olarak en az 3 en fazla 6 ay SGK’lı olmanız gerekiyor. Ardından diğer bilmeniz gereken koşullar ise kredinizin vadesi, miktarı, bütçenizi zorlamayacak aylık ödeme planı gibi koşulları bildikten sonra kredi başvurusu nasıl yapılır gibi sorularınızın cevabını bulmuş olacaksınız. İçinde bulunduğumuz bu teknolojik çağda oturduğumuz yerden kredi başvurusu nasıl yapılır sorusuna ellimizdeki telefonlardan bakarak bize çok büyük kolaylık sağlayan hızlı ve kolay kredi başvurusu yöntemlerinden birisi olan internetten online başvuru şeklinde yapabilmekteyiz. Böyle bir yöntemle kolay kredi çekme hem bizim hem bankaların yararına oluyor ve böylece hiç düşünmeden kredi başvurusu yapıyoruz. Kredi başvurusu yaparken birkaç yöntem vardır bunları seçmek size kalıyor. İlk olarak şubeye gitmeden bankaların sitesinden veya karşılaştırma sitelerinden kredi başvurusunda bulunurken bu sitelerin güvenli olup olmadığına ve faiz oranlarını karşılaştırmaya dikkat etmeniz gerekiyor. Başvuru yapmanın bir diğer yolu banka tarafından belirlenen telefon numarasına SMS aracılığıyla talepte bulunmaktır. Bankalar bu aşamada T.C kimlik numaranız dışında başka bir bilgi istemez. Mesajla kredi başvurusunu gerçekleştirip, başvurunun sonucunu kolay yoldan dakikalar içinde alabiliyorsunuz ve bu sayede kredi çekme işlemi bizim sadece saniyelerimizi almış oluyor. Bir diğer işlem genel de gençlerin tercih ettiği bankaların para çekmemiz için belirli yerlere koyduğu ATM’lerden kolay yoldan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bizim alışkın olduğumuz ve kedi başvurusunda son yöntem olan bankaya giderek birebir başvuruda bulunmak. Bankada bulunan görevliden bilgi alarak en güvenilir şekilde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu yöntemlerden birini seçerek aklınızdaki kredi başvurusu nasıl yapılır sorularına cevap bulmuş olacaksınız. Yine de siz hangi yöntemi kullanmış olursanız olun ayrıntılı bir araştırma yapmadan kredi başvurusunda bulunmayın.

Kredi Başvuru İptali Nasıl Olur?

Finansal ihtiyaçlarımız için kredi başvurusu nasıl yapılır sorusunu araştırdıktan sonra bankalara kredi başvurusunda bulunuyoruz. Fakat başvuru yaptıktan sonra bu fikirden vazgeçebiliriz ama başvuru yaptınız diye ben bunu iptal edemem artık diye düşüncelere girmenize gerek yok. Başvuru yönteminize göre yapmanız gereken işlemler farklılık gösterse de kredi başvurunuzu iptal etmek artık çok kolay. Bankalar kredi başvurusu için sunduğu imkânı bize bazı seçenekler karşılığında veriyor. Yaptığımız kredi başvurusunu iptal etmenin birkaç yolu vardır. Kredi çekme işlemini iptal etmeye karar verdiyseniz ilk olarak hiçbir sözleşmeyi imzalamamış olmanız gerekiyor. Bu şekilde zahmetsiz ve kolay yoldan iptal etme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi çekme işlemini gerçekleştirdikten sonra sözleşmeyi imzaladıysanız ve geri vazgeçtiyseniz dosyanız işleme konulmuş olsa bile 14 gün süresi olan cayma hakkınız vardır. Bu hakkınızı kullanarak hiçbir ödeme yapmadan kredi çekme işleminizin iptalini gerçekleştirmiş olursunuz.

Kredi Başvurusu Kaç Günde Onaylanır?

Birçok nedenlerden dolayı önünü arkasını düşünmeden ihtiyaçlarımız için kredi başvurusunda bulunuyoruz. Ama çoğumuzun bu süreçle ilgili bir bilgisi yok. Peki ya başvuru yaptıktan sonra kredi başvurularımız kaç gün sonra onaylanır? Bu süreç bankadan bankaya değişiklik gösterebiliyor. Bazı bankalar başvuru yaptığınız gün size geri dönüş yaparken bazı bankalar ise kredi başvurunuzu birkaç gün sonra belli eder. Fakat en uzun süresi 3 iş günüdür.

Kredi Başvuru Sonucu

Kredi başvurunuzu yaptıktan sonra belli bir süre geçer. Bu süre geçtikten sonra yaptığınız başvurular onaylanır ve size bankanızdan kısa mesaj gelir. Bankada bir hesabınız var ise onaylanmasını bankanızın internet sitesinden görmeniz de mümkün olacaktır.

2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir