Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri

Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri

Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri

Kabul edelim ki bir çok kere İngilizce öğrenmek için çeşitli yöntemlere başvurduk. Ne yazık ki sonuç her seferin de hüsranla ve hayal kırıklıklarıyla sonuçlandı. Başarısızlığımız umudumuzu ve kendimize olan güvenimizi de kötü yönden etkiledi.
Okumak ve öğrenmek mükemmeldir ve yeni dünyalara karşı açık görüşlü olmamıza neden olur, İngilizce öğrenmede sizi yeni bir düzeye taşır.Okumak, yavaş giden bir süreç gibi hissettirir, ancak oldukça etkilidir.
Hepimizin bildiği yaşadığımız bu çağ da teknolojinin sınırları oldukça zorlamaya başladığı ve iletişimin dünyanın her noktasından kolayca sağlanabildiği bir dönem. Bu nedenle dünyanın bir ucundan diğer ucuna sesli ya da görüntülü olarak ulaşabilmek sadece saniyelerimizi alır hale geldi. İnsanlar hiç tanımadıkları kişilerle tanışabiliyor ve ticari anlamda fikir uyumu sağlayabiliyorlar. Bu iletişimin ortak aracı internet ve tabii ki İngilizce.

Verimli İngilizce Öğrenme

Aslında hala İngilizce nasıl öğrenirim sorusuna yanıtı tam olarak alamadık. Yanıt aslında anadilimizi öğrenme sürecimizde yatar. Hepimiz anadilimizi küçükten öğrendik. Peki ya nasıl öğrendik? Anne ve babalarımız, büyüklerimiz bize Türkçe gramer mi öğrettiler? Cevap tabii ki de hayır. Öncelik olarak kelime öğrendik.

 

Öğrendiğimiz kelimeler ile bazen anlamlı, bazen anlamsız, bazen ise komik cümleler kurduk. Bu süreç 4-5 yaşına kadar böyle geldi. Bu yaşlara geldiğimizde artık hepimiz mantıklı cümleler kuran insanlardık ve okula başladık.

Peki okul bize ne öğretti? İşte okul bu noktadan sonra bize kurduğumuz cümlelerde hangi kalıpları nasıl kullandığımızı yeni yeni öğretmeye başladı.
İngilizce öğrenimi de bu şekilde olmalıdır. Klasik yöntemler ile öğrenilen İngilizce kelimeler ve kalıplar belirli bir süre sonra unutulacak ve hatırlanmak istediğinde belirli bir noktaya sabit bakmak sureti ile beynimiz içerisinde durup o bilgileri arayacağız.

Kısacası İngilizce kullanılarak ve konuşarak öğrenilir.

İngilizce kitap okuyarak İngilizce öğrenme

Okumayı seviyor, ancak İngilizce bir romanı baştan sona okumaktan korkuyorsanız, dert etmeyin. Adım adım, üstesinden gelmenize yardımcı olacak bilgiler vereceğiz. İngilizce okuduğunuz her kitapta daha fazla kendinizi geliştireceksiniz.  Başlangıç için, İngilizce yazılmış ve anlaması çok da zor olmayan bazı harika romanlar vardır. Şöyle ki, şimdi ve daha sonra kendinizi bir dile karşı meydan okumaya hazırlamanız her zaman iyidir.

Peki İngilizcenizi daha başka nasıl geliştirebilirsiniz?
İngilizce yazılmış bir romanı okuyabilmek ve anlayabilmek büyük bir başarıdır. Son sayfayı okuduğunuz ve kitabı anladığınız anda kendinizi başarmış hissedeceksiniz.

Düşündüğünüzden de daha kısa bir sürede kendinizi son sayfada bulabilirsiniz, bu kitapları okumaya başladığınızda elinizden düşürmeyeceksiniz.

Seviyenize göre İngilizce kitapları tercih edin

Bunlar çocuk hikaye kitaplı ve düşük seviyeler için roman kitapları olabilir.Unutmayın! İngilizce kitapları okuduğunuz da hiç bir şey anlamasanız da bir süre sonra kulak aşina olacak ve kelimeleri, cümle kalıpları kısa bir süre sonra kendiliğinden kafanıza girdiğini göreceksiniz.

Aynı zamanda İngilizce filmler izlemek İngilizce şarkılar dinlemek de çok eğlenceli ve etkili İngilizce öğrenme metodudur.

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir