En Sosyal Blog

Kitap Özeti, Çikolata Tadında Hikayeler

Kitap Özeti, Çikolata Tadında Hikayeler

Kitap Akif Bayrak tarafından hazırlanmıştır. Aralık 2014 tarihinde basılıp, Yediveren Yayınları tarafından yayınlanmıştır.

Çikolata Tadında Hikayeler Özeti
Kitapta her telden hikaye var.Güldüren,düşündüren, güldürürken düşündüren.Aynı zamanda ders veren hikayeler yer almaktadır.
Çikolatayı düşünün. Her ısırıkta ayrı bir güzel hissettirir. Bitse bile ağzınızda mükemmel tadını hissedersiniz. İşte bu kitapta öyle. Her okuyuşta ayrı bir anlam kazanıyor. Bittiğinde size güzel hisler bırakıyor.
Kitabın bazı bölümlerinde “hadi canım” deyip şaşırabiliyorsunuz. Zaten kitabı okursanız demek istediğimi net bir şekilde anlarsınız 🙂
Yazılan hikayelerin yanı sıra hikayelerle ilişkilendirilmiş ünlü kişilerin sözleri de çok hoşuma gitti. Hikayelerin sözlerle desteklenmesi bir güzel, sözler daha bir güzel…

Kişisel Yorumum:
Kitabı beğendiğimi söyleyebilirim.Çünkü her hikayeden farklı ama tatlı bir haz alıyorsunuz. Olaylar yüzünüzü şekilden şekle sokabiliyor. Bir hikayede tebessüm ederken diğer hikayede ağzınız “o” şeklini alabiliyor.
Ha bir de hikayelerin hepsi insanlar tarafından gerçekleşmiyor. Bazısı insanı, bazısı hayvanı, bazısı da bitkileri ele alabiliyor.
Bu türde bir çok kitap var.Şu kokulu hikayeler, bu kokulu hikayeler gibi. Ayrıca yine Yediveren Yayınlarından çıkan “Çay Keyfinde Hikayeler” de var. Ancak bir çikolata tutkunu olarak hiçbirini bu kitaba değişmem 🙂 Eğer hikaye kategorisinde önermem gereken kitaplar olursa bu kitap ilk sırada yer alır.Ne de olsa “çikolata”
Fazla hikaye türü okumasam da Yediveren Yayınlarından çıkan bu tür kitapların bu işi gayet güzel yaptıkları kanısındayım.Hikaye türünü sevdire biliyorlar. Çünkü herkese,her yaşa hitap edebildiklerini düşünüyorum. Hatta bazen “aha da ben” dedirtebiliyor. Sanki tutmuş sizi olayın ana karakteri yapmışlar 🙂 Bazen bu konuda da şüphelenmiyor değilim.
Bir daha ki yazımda “Çay Keyfinde Hikayeler” adlı kitaba da yer vermeye çalışacağım. Bu kitap kadar iddialı diyebilirim.Her ne kadar çikolata tadı vermeyeceğini düşünsem de o kitabı da beğeneceğinizi tahmin ediyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.