Kış Aylarında Hamile Olanlar için 5 Tavsiye

Kış Aylarında Hamile Olanlar için 5 Tavsiye

Kış Aylarında Hamile Olanlar için 5 Tavsiye

Kış aylarının soğuk havalarında vücut direnciniz azalacağı için gribal enfeksiyon rahatsızlıklarına daha sık yakalanabilirsiniz. Ayrıca hamile olduğunuz zaman kış aylarında hastalık riskiniz daha fazla artabiliyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı DR. Banu Duru, bu tür kişiler için işe yarayan önerilerde bulundu.

1.Sebze ve Turunçgilleri Masanızdan Eksik Etmeyin

Turunçgiller ve sebzeler içerdikleri C vitamini sayesinde kış aylarında sizi daha dirençli hale getirirler. Bağışıklık sisteminizin güçlenmesini sağlayan bu gıdalar solunum yolu enfeksiyonları başta olmak üzere pek çok farklı kış hastalığını engellerler.

2.Grip Olunca Dinlenin

Gribal enfeksiyon kaptığınız zaman bol bol sıvı alarak yatakta istirahat etmeye özen gösterin. Grip olduğunuz zaman ayakta uzun süre vakit geçirirseniz sağlığınıza kavuşabilmeniz biraz daha uzun sürebilir.

3.Balık Tüketin

Sağlıklı bir şekilde beslenebilmek istiyorsanız Omega 3 açısından zengin olan balıkları haftada en az 2 kere tüketin. Ayrıca ceviz ve bademi de haftada en az 2 kere tüketmeye özen gösterin.

4.Vitamin Alabilirsiniz

Hamilelik döneminiz boyunca doğal gıdalar ile beslenmeniz en doğrusu olacaktır. Ancak bazı dönemlerde vitamin takviyesi almaktan korkmayın. Kalsiyum, demir ve vitaminleri alabilmek için D vitamini başta olmak üzere tüm multivitaminleri dozunda kullanabilirsiniz.

5.Egzersiz Yapın

Evinizin konforlu ortamında pilates egzersizleri başta olmak üzere hamilelik döneminde yapılabilecek olan egzersiz hareketlerini yaparak vücudunuzu formda ve dayanıklı bir halde tutabilirsiniz.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir