Kesin Kilo Vermek İçin 5 Adımda Kilolara Veda.

Kesin Kilo Vermek İçin 5 Adımda Kilolara Veda.

Kesin Kilo Vermek İçin 5 Adımda Kilolara Veda.

Kilo almanın en büyük nedenlerinden birisi fazla kalori almaktır. Kimi zaman yediğimiz en ufak şey bize yağ ve kilo olarak geri dönmektedir. İstediğimiz kadar yürüyüş, koşu yapsak bile bu yağları vücuttan atmak o kadar kolay değil!

1) YÜRÜYÜŞ YAPALIM

Yürüyüş yapmak, vücudumuz için çok faydalı ve aynı zamanda gerekli bir harekettir. Aynı zamanda zihinsel sağlığa iyi gelmektedir. Stres ve yoğun iş temposunun bize yüklemiş olduğu yorgunluğu aklımızdan çıkarmak için yürüyüş yapabiliriz. Yapmış olduğunuz 40 dakikalık yürüyüş 143 kalori yakmanıza yardımcı olur!

2) ŞEKERE DİKKAT EDELİM!

Her ne kadar yememeye gayet göstersek de bir çok yiyeceğin içerisinde olan şeker, son zamanlardaki en bağımlılık yapan alışkanlıklardan birisidir. Kurabiye, kek, reçel bal ve marmelat gibi besinlerde bulunan şekerler vücudumuza tahmin fazlasıyla zarar verebilmektedir.

Bu yüzden şekerli besinlerden uzak duralım ve daha çok meyve ağırlıklı beslenmeye özen gösterelim. Örneğin ara öğünlerde elma, greyfurt, yoğurt, portakal yiyerek tatlı krizlerini baskılayabilirsiniz.

3) AŞIRI YAĞLI BESİNLERDEN UZAK DURUN!

Yediğimiz faydalı besinlerin içerisinde yer alan doğal yağlar bize fazlası ile yetmektedir. Bu yüzden abur cubur yani fast food tarzı besinlerde bol miktarda bulunan yağlar deyim yerindeyse kalori bombasıdır!  1 tane hamburger (100 gram) yani 250 kalori eder. Gerisini siz düşünün. Bunun yerine diyet hamburgerleri tercih edebilirsiniz.  Satın almadan önce içindekiler kısmına özellikle bakmalıyız.

4) ZAYIFLAMANIN DOĞAL ANAHTARI: SU

Suyun faydaları saymakla bitmiyor. Özellikle yemeklerden önce 1 bardak su içmek kalori yakmaya yardımcı oluyor. Üstelik midemizi tok tutuyor. İki öğün arasında 3 bardak su içerek aynı zamanda vücudumuzun susuz kalmasını önleyebilirsiniz.

5) KAHVALTI YAPMAYI UNUTMAYIN!

Yapılan en büyük yanlışlardan birisi sabahlar, az yemek ve kahvaltı yapmamak. Bu yüzden metabolizmanın günlük yaşamımıza adapte olması zorlaşır.

Metabolizma hızı azaldığından dolayı kilo alımı artmaya başlar. Kahvaltıda söğüş, yumurta ve beyaz peynir tüketirseniz, uzun süre tok kalırsınız.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir