İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu 2021

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu 2021

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu 2021

Kredi kartı, bankalar tarafından bireylere belli limitler limitler koyularak verilen kredi ve harcama  aracıdır. Belli bir limit dahilinde İş Bankasının bize kredi olarak sunduğu bu ürünler, bankanızla anlaşması olan iş yerlerinde POS cihazı aracılığı ile kolaylıkla alışveriş yapabilirsiniz. Bu kredi kartlarının en önemli özelliği taksitli alışveriş tutarına göre aylık olarak borçlanmanızdır. İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu yapmak isteyen müşteriler için maximum ya da maximiles kredi kartı seçeneklerinden birisine başvurması mümkün olacaktır.

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hayatımızı iyi yönde kolaylaştıran bu kredi kartları bize her konuda olumlu sonuçlar vermektedir. Tabi ki borçların düzenli şekilde ödenmesi sonucunda. İş Bankası kredi kartı başvurusu yapabilmemiz için İş Bankasının bize verdiği başvuru formunu doldurmamız dışında bir işlem yapmamıza gerek yoktur. Başvurunuzun onaylanması sonucunda kartınız adresinize gönderilir. Eğer ki İş Bankası müşterisiyseniz kredi kartı başvurunuzu İşCep uygulaması üzerinden de yapabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Şartları

Kredi kartı genel olarak bankaya borçlanmanız anlamına gelir ve size verdiği borcu geri ödemenizi ister. Bu nedenden dolayı da İş Bankası kredi kartı verirken müşterilerinden bazı şartlar ister. Bu koşullar şu şekildedir;

18 yaşından büyük olmanız önemli şartlardan birisidir

Kredi notunuzun risksiz grupta olması gerekiyor

Son olarak da çalışıyor iseniz belgelenebilir bir gelirinizin olması gerekiyor.

İş Bankası kredi kartı başvurularında genel olarak belge talep etmese de bilgilerinizin doğrulanması için sizden bu belgeler istenebilir.

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

T.C kimlik numarası

Resmi gelir belgesi

Özel sektör çalışanları için SGK hizmet dökümü

İş Bankası bu belgeleri değerlendirir ve kredi kartı başvurunuzu onaylar ise kartınızı adresinize gönderir.

İŞ BANKASI KREDŞ KARTI BAŞVURU TAKİBİ

İş Bankası kredi kartı başvurusu SMS yolu ile takip edebilirsiniz. Başvuru sonucunuzu onaylandı mı diye başka yerlerde aramanıza gerek kalmadan cep telefonunuza kısa sürede mesaj gelecektir.

İŞ BANKASI KREDİ KARTI BAŞVURUSU NE ZAMAN SONUÇLANIR?

İş Banaksı kredi kartı başvurusu ne zaman sonuçlanır hemen sonuçlanır mı gibi sorulara artık gerek kalmadı çünkü başvurularınız birkaç dakika içinde sonuçlanacaktır.

İŞ BANKASI KREDİ KARTI ALMAK İSTEYENLERE TAVSİYELER

Eğer ki bir kredi kartı başvurusunda bulunacaksanız ilk dikkat etmeniz gereken kredi kartı sayınızdır. İş Bankası kredi kartı verirken bu duruma özen gösteriyor. Bir diğeri ise İş Bankası’ında hesabınızın olmasıdır. Çünkü hesap hareketleriniz ne kadar aktif olursa kredi kartı alma durumunuz artar.

KREDİ KARTI LİMİT HESAPLAMA

Günümüzde birçok kişinin tercihi olan kredi kartları özel ihtiyaçlarımız da bize destek sağlamaktadır. Bunun yanı sıra doğru kullanım yapılmazsa birçok olumsuz nedenlere de yol açmaktadır. Bunun için doğru limit miktarı uygulamanız gerekmektedir. Kredi kartı limiti belirleme de dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir;

Kart alındığında ilk sene gelirin en fazla 2 katı olması gerekiyor

Bir diğeri ise kart alındıktan sonraki dönemler için gelirin en fazla 4 katı olmalıdır.

Kredi kartı limitinizi belirlerken banka da sizin gelirinize ve kredi geçmişinize bakar. Bu yüzden de kredi geçmişinizin iyi olması ve gelirinizin yüksek olması gerekiyor. Fakat bankanız limitinizi belirlerken sizi bütçenize uygun olmasına ve ne kadar geri ödeme yapacağınızı bilerek limit belirlemelisiniz. Çünkü geri ödemelerinizi düzenli veya zamanında yapmanız kredi notunuzun yüksek olmasını ve diğer dönemlerde yeniden kredi kartı alma şansınız kolaylaşır.

KREDİ KARTI ASGARİ ÖDEME TUTARI

Asgari ödeme tutarı kartların limitine göre belirlenmektedir ve bu ödeme tutarını zamanında ödemezseniz borcunuzda gecikme faizi olur. Kart limitine asgari tutar ödeme şekli;

Kartın alındığı ilk yıl için %30

İlk yıldan sonra %40

Olarak belirtilmiştir.

2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir