En Sosyal Blog

In Treatment Bir Dizi Önerisi

In Treatment Bir Dizi Önerisi

SEZON SAYISI: 3

SÜRE: 25 DAKİKA

OYUNCULAR: Gabriel Byrne, Dianne West, Melissa George

İnsan kendini anlamaya çalışan aynı zamanda iç çatışmalarıyla da mücadele eden canlı türüdür. Herkesin farkında olduğu ya da olmadığı içinde çözümlenmeyi bekleyen kendine göre büyük problemleri var.  Teması insan ilişkileri ve insanın kendini anlama merakı olan In Treatment adlı dizi bizlere aslında herkesin özünde psikoterapiye ihtiyaç duyduğunu gösteriyor.

In Treatment, haftanın beş günü gibi tasarlanmış ve her beş bölümde bir aynı danışanların farklı seansları gibi sahneleniyor. Tüm bölümlerinin bir seans odasında geçtiği bu dizi kimileri için oldukça monoton gelebilir ancak bizlere seans ruhunu derinden yansıtıyor. Adeta cam aynalı odada staj görüyormuş gibi izlediğim bu dizide klinikte kullanılan bazı yöntemlerin örneklerini gözlemleyebiliyoruz. Görünürde sessiz ve sakin geçen seansların özünde ne kadar fırtınalı olduğunu da deneyimleyebiliyoruz.

NOT…

Seans odasında karşılaşabileceğimiz farklı vakaları görüyoruz ancak unutmayalım ki kültürel farklılıkları ve aynı zamanda yapılmaması gereken davranışların da örneklerini görüyoruz.

Tecrübe kazanıp farklı bir bakış açısı geliştireceğiniz bu diziyi keyifle izlemenizi dilerim.

Listenize eklemeyi unutmayın 😉

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.