En Sosyal Blog

İlk Acım Değilsin – Erkan AKAGÜNDÜZ

İlk Acım Değilsin – Erkan AKAGÜNDÜZ

Kitap incelemelerine hız kesmeden devam ediyorum. Bugün tanıtacağım kitap, Erkan Akagündüz’ün kaleminden çıkmıştır.Kitap, Dokuz Yayınları tarafından piyasaya sürülmüştür.Yazarın, kitaba işlediği duyguya ya da duygulara bakılırsa, ‘acı, kırgınlık, sitem’ kitaba yansıttığı duygular arasında yer alıyor. Ayrıca kitapta güvensizlikte ön plana çıkıyor. Bir daha kimseye ‘aşk’ hususunda güvenememe korkusu. Eğer güvenirse tekrar aynı acıları, aynı kırgınlıkları yaşama korkusu. Kitabın isminden de belli olacağı gibi yazarın kırgınlığı, onu inciten sevgilisinedir. Ancak yazar, onu kıran, onu inciten, onun hayalleriyle oynayan ilk ve tek olmadığını belirtiyor yazısında.

Kitap, deneme türünde yazılmıştır. Ben de deneme türlerini sevdiğimden dolayı bu kitabı beğendim. Deneme türünü gayet güzel bir şekilde kitaba aktardığı kanısındayım.
Yazarın kullandığı üslup çok hoşuma gitti. Her ne kadar aşkla ilgili olan şeylerden pek haz etmesem de, bu kitapta sevgiliye olan acı, kırgınlık duyguları çok güzel işlenmiş. Yazarımız acıyı işlerken, ‘ilkim değilsin’ mesajını vermeye çalışmış. Ayrıca cümlelerde iğnelemeye de yer verdiğini fark ettim. Bir yandan sevgiliye seslenirken bir yandan uğradığı ihanetleri, mutsuzlukları, umutsuzlukları ve korkularını kendine yeniden hatırlatmış.
Ve kitabın kapak tasarımına değinmezsek olmaz. Kapağa ilk bakınca bir karamsarlık oluşuyor insanda. Zaten kitapta da karamsarlık yok mu? Kapaktaki adam bana “korkularından kaçan, korkularıyla yüzleşmeye ‘korkan’ bir insan”ı çağrıştırıyor. Arkadaki siyahtan griye giden renkler karamsarlığa düşmekteki en büyük etken diye düşünüyorum.
Ve tekrardan beğendiğim, size de önerdiğim ve sizin de beğenebileceğinizi düşündüğüm güzel bir kitabın daha sonuna geldik. Her ne kadar bir aşk hikayesi içermese de ‘aşk’la ilgili olduğu için bu tür sevenlere öneririm. Ayrıca deneme severler de kitabı denemeliler. Umarım kitabı beğenirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.