İhtiyaç Kredisi Faizleri 2021

İhtiyaç Kredisi Faizleri 2021

İhtiyaç Kredisi Faizleri 2021

Dönem dönem ihtiyaçlarımızı karşılamak için desteğe ihtiyaç duyarız. Bu desteği çevremizden almak yerine bankadan almayı tercih ettiğimizde ihtiyaç kredilerine başvurmamız gerekir.  Kişi bankalara olan borçlarını, kredili mevduat hesabını ya da kredi kartını gibi çeşitli konulardaki borçlarını hizmet alarak kolayca yapılandırabilir, dilerseniz tek bir bankanın cazip koşullarla sunduğu bir ihtiyaç kredisini alarak, tek bir bankaya borçlanabiliyorsunuz.

Borçları ayrı ayrı bankalara ödemek yerine borcumuzu tek bir bankada birleştirip düzenli ödemeler yapmak çok daha kolay bir iş olacaktır. Ya da kredi kartımızın borcunu ödeyemediğimiz durumlarda kredi notumuzun düşmemesi için ihtiyaç kredilerinden faydalanabiliriz. İhtiyaç kredilerinin en önemli avantajı taksit sayısının 48 aya kadar çıkabiliyor olması.

Evimize ait çeşitli giderleri karşılamak ya da evi yenilemek gibi sebeplerden dolayı da ihtiyaç kredisine başvuru yapabiliyoruz. Bu krediye başvuru yapmak isteyenlerin aklına gelen ilk soru ise ihtiyaç kredisi faizleri ne durumda? Evet o an ihtiyacımızı karşılıyor bu kredi ama ihtiyaç kredisi faizleri çok yüksek bir bankadan bu krediyi alırsak ödemesi bir hayli güç olacaktır. Bütün bir yılın yorgunluğunu atmak, dinlenmek için aldığımız kredinin ödemesi geldiğinde ihtiyaç kredisi faizleri çok yüksek olan bir bankaysa dinlendiğimize pişman olabiliriz. Sizler için en çok tercih edilen bankaların ihtiyaç kredisi faizlerini araştırdık. Ing bankasından ihtiyaç kredisi olarak 20.000 TL aldığınızda 36 ay vadeli, %1,34 faiz oranıyla ödeme yapıyorsunuz. Garanti BBVA bankasından ise aynı oranda bir para çektiğinizde yine 36 ay vadeli %1,84 faiz oranıyla geri ödeme yapıyorsunuz. Türkiye İş bankası ise aynı tutardaki ihtiyaç kredisini 36 ay vadeli %1,40 faiz oranıyla ödeme kolaylığı sağlıyor bizler için. Aralarından bütçenize uygun olanı seçerek ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir ve vade, faiz oranına göre bir ödeme planı hazırlayabilirsiniz kendinize.

İhtiyaç kredisi başvurusu

Temel İhtiyaç Kredisi özellikle yaşadığımız şu zorlu süreçte çoğu vatandaşın çok işine yaradı. Binlerce kişi başvurularını yaptı, kredi aldı. Yeni başvuru yapanlar ise sonuçlarını dört gözle bekliyor. İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyenlerde bu konuyu araştırıyor. Çeşitli bankalar müşterilerini finansal açıdan desteklemek için yeni kredi uygulamaları başlattı. Eğer sizde İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak istiyor ancak, hangi adımlarla nasıl kredi çekeceğinizi bilmiyorsanız, sizin için izlemeniz gereken yolları anlattık. İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak için temel bazı şartları karşılayabiliyor olmanız gerekiyor. 3-6 ay sigortalı olmuş olmanız bu temel şartlardan ilki. Daha sonra ise bütçenizi zorlamayacak bir ödeme planı hazırlamalısınız. Bankaların faiz ve kredi oranlarını karşılaştırıp size en uygun olanı seçmeniz gerekiyor. Artık ihtiyaç kredisi başvurusu için çok farklı yöntemler mevcut. Bankaların sitelerinden Online olarak, telefonunuzun sms kısmı yolu ile ya da şubeye giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgeler

İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak için bankalar bizden bazı belgeler talep ediyor. İhtiyaç kredisi başvurumuzu artık internet üzerinden online olarak yapabiliyor olmamız bize çok büyük bir kolaylık oluyor. Bankaya gidip işlem için sıra beklemek yerine oturduğumuz yerden istediğimiz saatte bu başvuruyu yapabiliyoruz. Özellikle daha önce kullandığımız bankaya başvuru yapacaksak bizim kişisel bilgilerimiz onlarda olduğu için ihtiyaç kredisi başvurusu için gerekli olan belgeleri hazırlama zahmetinden de kurtulmuş oluyoruz. Ama eğer farklı bir bankaya giderek başvuru yapacaksak bu ihtiyaç kredisi başvurusu için gerekli olan belgeleri önceden hazırlamamız gerekiyor.

Bilindiği üzere resmi olan her yerde nüfus cüzdanımız olmadan işlem yapmamız mümkün değil. Bu sebepten dolayı ihtiyaç kredisi başvurusu için gerekli olan belgelerin başında nüfus cüzdanımız geliyor. Diğer gerekli olan belge ise eğer hali hazırda kayıtlı olduğumuz bankadan farklı bir bankaya başvurumuzu yapacaksak ikamet bilgimizin ya da son 3 aya ait bir faturamızın yanımızda olması gerekli. İhtiyacımız olan son belge ise gelir belgesi. Memurluk yapıyorsanız ya da özel sektörde çalışıyorsanız maaş bordronuzu almalısınız. Emekli iseniz emekli maaşınızı belgeleyin. Eğer çiftçi iseniz çiftçilik belgesi, müstahsil makbuzları, arazi tapu fotokopileri de göstermelisiniz. Şirket sahibi veya ortağı iseniz güncel vergi levhası, bilanço/gelir tablosu, ticaret sicil gazetesi/oda kayıt belgesi gibi birçok belgeye ihtiyacınız var. Kiradan gelir sağlıyorsanız ihtiyaç kredisi başvurusu için kira kontratınız gerekli. Kiranızı banka hesabınıza yatarak alıyorsanız bu durumu gösterecek hesap dökümü işinize yarayacaktır. Banka aracılığı olmadan elden aldığınız kiraları bankaların gelir olarak sayması pek mümkün değil.

İhtiyaç Kredisi Alabilmek İçin Kriterler

İhtiyaç kredisi almak için gereken şartları sağlıyor olmasanız bile yani 18 yaşını doldurmuş ve 3-6 ay SGK’lı olmuş olsanız bile bankaların ihtiyaç kredisi alabilmek için kriterlerini atlamamak gerekir. Kredinizin onaylanması için bu kriterinde sağlanmış olması gerekiyor. Kredi notunuz yüksek olursa ve belgeleriniz tam olursa ihtiyaç kredisi almak için kriterleri sağlamış olup başvuru yapabilirsiniz. Kredi notunuzun yüksek olması kredi almanızı kolaylaştıran en büyük etkenlerden biri. Kredi notu bir kredi aldığınızda bunu nasıl ödersiniz onu gösteriyor. Bankalara göre ihtiyaç kredisi alabilmek için kriterlerinin en önemlisi. Tüm borçlarınızı gününde ve düzenli ödeyerek bu kredi notunuzu yükseltmeniz mümkün. Sürekli kredi ve kredi kartı başvurusu yapmak bankaların sizinle ilgili nakit ihtiyacınızın olduğunu düşündürür. Bankalara yaptığınız kredi başvurularından onay alamazsanız, puanınız daha da düşer.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir