İflas etmiş işyerinde kalan paramı nasıl alabilirim?

İflas etmiş işyerinde kalan paramı nasıl alabilirim?

İflas etmiş işyerinde kalan paramı nasıl alabilirim?

Soru: Merhabalar, is yerim iflas etmiş. İflas etmeden bir hafta önce işten çıkarılmıştım. Maaş ve tazminatımı odemediler. İskur’a gidip Ücret ödeme fonundan maaşlarım için başvurup alabilecegimi söylediler. Ancak tazminatımı şuan için odemiyorlar. Nasıl bir yol izlemeliyim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Cevap: Her kuruluş devlet himayesinde açılır ve denetimiyle dolayısıyla tüm hakları devlete aittir. İflas da da ve devlet bu zararı vatandaşına ödemekle yükümlüdür. Size iflas için yazı verirlerse doğrudan bununla işkura giderek ödemenizi alabilirsiniz. Herhangi bir gelişme yada haber alamıyorsanız aşağıdaki seçenekleri deneyin.

İflas Masasina Katılın;

1.) Iflas masasi kurulmus ise bu masaya dahil olun. Alacaginiz imtiyazli alacak statusunde. ( Sirketin ticaret siciline kayitli oldugu adresin bagli bulundugu adliyeye gidin. Iflas mudurlugunu bulun. Sirketin vergi numarasini ve unvanini belirtin. Dosyayi iflas mudurlugu devralmis ise kayit cikar.)

Çalışma Bakanlığına Dilekçe Yazın;

İs hukuku emekçiden yana daha önce de benzer davalar olunca daha kısa süre de alınıyor haklar. Lütfen tüm haklarınızi ve magduriyetinizi Çalışma Bakanlığına dilekçe veriniz ve sonrasini takip edin.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir