İbrahim Saracoğlu’nun Önerdiği Boy Uzatma Kürü

İbrahim Saracoğlu’nun Önerdiği Boy Uzatma Kürü

İbrahim Saracoğlu’nun Önerdiği  Boy Uzatma Kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu  herbalisttir. Bitkiler konusunda türkiyenin en yetkin ismidir.

Saraçoğlu boyunu uzatmak isteyen kısa boylu gençle için bilgilerini bizimle paylsaştı. Saraçoğlu boy uzatma kürü hakkında  şu açıklamayı yaptı.
öncelikle boy uzaması için belli yaş kriteri olduğunu belirten Saraçoğlu  Boy Uzatma Kürü’nün yararlı olması için gencin yaş sınırının 13- 21 yaşları arasında olması lazım dedi.

Gelişimini tamamlamış kişilere İbrahim Saraçoğlu  Boy Uzatma Kürü‘nün faydası olmayacağını özellikle vurguladı.

Gelelim kürün kullanımına; Bu kür  haftada 3 defa balık yenmeli (torik, palamut, uskumru, kefal balıkları) ızgara veya buğulama şeklinde yenecek . Bir bitki çayının (ismini açıklamadı) haftada 1 kez içilecek.
Tek başına balıkların veya bitki çayının faydası olamayacağını söyledi.

 

Arkadaşlar boy uzamasında bazı ilaçlar var çevre etkenlerine göre de değişir

Günde en az 2 bardak süt içerseniz onun katkısı olur.

Kilolu arkadaşlarım kilo atarsa boyunda uzama olur birde böle bişi duydum anne ve bananın gençlikteki mesela 26 yaşında ki ikisininde boyları taoplanır çıkan rakama 13 eklenir ve 2 ye bölünür buda o kişinin nihaı boyu olur hemen hemen ama ne kadar uğraşırsanız uğraşın %85 kalıtım,  kalan %15 ise çevre beslenme aile yapısı geçmişin zayıflığın v.s gibi uzar gider hic böle seylerle urasmayin saglikli beslenini spor yapin …

Süt ictim saglikli beslendim allah yolunda etkinlik gösterdim allahda duvami kabul etti fark ediorum boyum 3 ayda 1.7O oldu dadorusu belki da büymüstür en son 3 hafta önce ölctüm inanki allah size istedinizi verir siz onun istedini yaparsaniz … !

saygilarla viyanadan sefa !

Bir de arkadaşlar düşünmeden yorum yapıp insanların moralini bozmayın lütfen. Önemli olan gen, diğer etkenler %15 diyen yorumcu 1.50 nin %15 i ne yapıyor baktı mı acaba? 22.5 cm az mı? Ya da annen baban çeksin iki taraftan diyen kasları uzunlamasına çalıştırmanın boy uzamasına olan faydalarını bilimsel olarak araştırdı mı?

Ukalalık etmek istemiyorum ama özellikle yabancılar araştırmadık konu bırakmamışlar. En kolayı internetten araştırın, çok okuyun ve neyin doğru olduğuna düşünerek siz karar verin.

Boy uzatmak isteyenler Boy Uzatan Besinler, Boy Uzatan Gıdalar hakkında bilgi vermek için bu yazıyı kaleme aldık.

Boyun yeterince  uzaması için hipofiz bezinden salgılanan  (HGH) İnsan Büyüme Hormonu  yeterince salgılanmalıdır. İşte bu hormona yardımcı olacak gıdalar  tüketmek yapacaklarımız arasında en önemli boy uzatma çalışması olmalıdır.

En Önemli Boy Uzatan Yiyecekler Hangileridir?

Boy Uzaması  genetik olarak belirlenmişse de Boy uzatmanın beslenme, spor, egzersiz, dengeli uyku vb. etkenlere de bağlıdır.

Aslında  boyun uzamaması yetersiz beslenme ile de olabilmektedir.

Dengeli beslenme ergenlik çağındaki  gençler için  önemlidir.

Optimum ( Olabilecek En İyi) düzeyde boy uzaması için  sağlıklı beslenme, uyku  ve egzersiz çok önemlidir.

Öncelikle proteinler, vitaminler ve minerallerin vücut gelişiminde ve boyun uzamasında ne tür etkileri olduğunu açıklamamız gerekiyor.

Boy Uzatan Proteinler Nelerdir

Proteinler çeşitli dokuları oluşturarak boyun uzamasını sağlayan vücudumuzun yapı taşlarıdır.

Proteinlerde bulunan aminoasitler büyüme hormonu için gereklidir. Aminoasitler kemiklerin, dokuların, organların, derinin ve dişlerin devamı için çok önemlidirler.

Ayrıca vücutta sindirim, solunum ve salgılama gibi vücudun biyokimyasal reaksiyonlarını harekete geçiren enzimler olarak da görev yaparlar.

Protein eksikliği kas kaybı, anormal büyüme, zayıf bağışıklık sistemi ve yetersiz mental gelişme gibi birçok probleme neden olur. Bu nedenle karbonhidratlar balık, yumurta, süt ve baklagiller gibi protein bakımından zengin besinlerle yer değiştirmelidir.

Protein vücutta boyun uzaması için olmazsa olmaz besin kaynağıdır.

Boy Uzatan  Mineraller Nelerdir

Magnezyum, fosfor, flor, iyot, demir, ve manganez gibi mineraller içeren yiyecekler de vücudun büyümesi ve boyun uzaması için oldukça önemlidirler.

Kalsiyum büyüme ve güçlü kemiklerin devamı için olmazsa olmazdır. Fakat karbonatlı içeceklerin, fazla tuz, şeker ve kahvenin kalsiyumu inhibe edici ve büyümeyi olumsuz yönde etkileyici faktörleri olduğu için tüketimleri sınırlandırılmalıdır.

Bunların yanısıra aşırı sigara kullanımının da büyümeyi engelleyici ve sağlığı tehdit edici diğer zararları bulunmaktadır.

Boy Uzatan Vitaminler Nelerdir

D vitamini güçlü ve sağlıklı kemik gelişimi için çok önemlidir ve eksikliği büyümede aksamalara, kemiklerin zayıflamasına ve boyun uzamasında zaafiyetlere yol açar. Ayrıca D vitamini vücutta kalsiyumun emilimini da sağlamaktadır.

D vitaminin yanında A vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini ya da riboflavin, C vitamini ya da absorbik asit ve F vitamini de normal büyümenin sağlanması için gerekli vitaminlerdir. Vitaminler çoğunlukla sebze ve meyvelerde bulunurlar.

 

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir