Hipnoz ile Doğum Yapmak Nasıldır

Hipnoz ile Doğum Yapmak Nasıldır

Hipnoz ile Doğum Yapmak Nasıldır

Normal doğum yöntemlerine ilginin artması ile birlikte artık doğum terapistliği ve doğum koçluğu gibi yeni kavramlarla da karşılaşıyoruz. Uzman Psikolog Sibel Deniz Toledo ise Özgü Namal’ın doğumu için tercih ettiği yöntemin Hypnobirthing olduğunu söyledi.

Korku ve kaygı gibi düşünceler ile kendilerine anne adaylarının başvurduğunu belirten Toledo, “Kadınların büyük bir çoğunluğunda doğum hakkında yanlış ve negatif düşünceler var. Yakın ve uzak çevrelerinden aldıkları bilgilere göre hareket eden binlerce kişi ile görüştüm. Bu bilgiler kişileri olumsuz etkileyebiliyor. Hypnobirthing yöntemi doğuma hazırlık sürecinde anne adaylarına yardımcı olmayı hedefliyor. Korku yerine bilgi koyulduktan sonra anne adaylarına ve bebeğe güven duygusu yerleştiriliyor.” dedi.

Hipnoz ile Doğumu Doğum Terapistleri mi Uyguluyor?

Hipnoz ile doğum yöntemi doğum terapistleri tarafından profesyonel olarak uygulanabiliyor. Terapi sürecinde ilk olarak psikodramada yer alan eyleme dayalı olan teknikler uygulanıyor. Bu teknikler ile birlikte gevşeme ve nefes egzersizleri, bebek ile bağ kurabilme gibi egzersizler sürekli olarak tekrar ediliyor.

Hipnotik metinler aracılığı sayesinde anneler gevşeyebiliyorlar. Böylelikle anne adayları tamamen pozitif bir ruh haline bürünebiliyorlar. Kendisini bu şekilde geliştirmeye başlayan anne adayları doğum sürecine kadar rahat bir psikoloji içerisinde oluyorlar. Gevşemiş ve huzurlu hisseden anne adayları huzurlu bir şekilde doğum yapacakları anı bekleyerek hayat standartlarını yüksek tutuyorlar.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir