Hayvancılık Belgesi ile Traktör Kredisi Alınır Mı?

Hayvancılık Belgesi ile Traktör Kredisi Alınır Mı?

Hayvancılık Belgesi ile Traktör Kredisi Alınır Mı?

Hayvancılık Belgesi ile Traktör Kredisi Alınır Mı?

Bu yazımızda sizlere Traktör Kredisi başvurusu alanındaki gerekli olabilecek belgeleri ve karşılaşabilecek engelleri anlatacağız. Daha önceki yazılarımızda Traktör Kredisi başvurusu olarak bir çok kez hangi bankalardan yapılabileceği ve gerekli belgeleri anlatmıştık. Ancak ilçe tarımda kayıtlı ÇKS’si olmayan bireylerin, sadece hayvancılık dökümleri ile traktör kredisi kullanıp kullanamayacağı konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

Ziraat Odasına kayıtlı bir çiftçilik belgeniz varsa, zirai anlamda yıllık kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Tabi ki yıllık kredi başvurusu için sadece çiftçilik belgeniz yeterli olmayacak, yıllık gelirinizi beyan edici belgeleri de kanıtlamak ve beyan etmek zorundasınız. Bunlar çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olduğunuzu gösteren ÇKS Belgesi veya Hayvancılık Dökümü gibi belgelerdir.

Gelelim sadece hayvancılık belgesi ile traktör kredisi başvurusu yapılabilir mi? Bu sorunun yanıtı elbette yapılabilir. Ancak bu bağlamda hangi sorunlarla karşılaşılacaktır? İşte bunlardan bahsedeceğiz.

Bir birey sadece hayvancılık belgesi varken neden traktör almak ister? Yem karma makinesi varsa bunu traktörüne bağlı kullanmak isteyebilir. Bunun dışında daha önce bir traktöre sahip midir? Traktörü hangi amaçlarla kullanacaktır? Gibi soruların yanıtını rahatlıkla verebiliyorsanız traktör kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz. Tabi kredi puanınız, kredi kullanabilmek için yeterli gelire sahip olmanız, gelirinizden fazla borçlanmamanız, son 2 yıl içerisinde herhangi bir iaderi takip veya kanuni takip işlemi yaşamamış olmanız gerekmektedir.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir