Hamilelik Döneminde Kilo Almayı Problem Etmeyin

Hamilelik Döneminde Kilo Almayı Problem Etmeyin

Hamilelik Döneminde Kilo Almayı Problem Etmeyin

Pek çok anne adayı hamilelik sürecinde aldıkları kiloları sorun yapmaktadır. En çok yapılan hatalardan biri hamilelikte alınan kiloları olumsuz bulmak ve doğum sonrası hızla kilo verme yarışıdır.

Hamilelik Döneminde Kilo Alma Problemi

Bebeğin, 9 aylık gebelik sürecinde düzenli ve sağlıklı beslenmesinin en önemli gereklerinden biri anne adayının düzenli kilo alımıdır. Bu periyotta doktor kontrolünde kilo alımı takip edilir. Uzman yönlendirmesi ve bilgilendirmesine rağmen çoğu anne adayı hamilelik kilolarını hayatları boyunca veremeyecekleri bir kilo olarak algılarlar. Gebelik öncesi hallerine dönemeyeceklerini düşünen anne adaylarının doğum sonrası yaptıkları ilk yanlış en hızlı şekilde eski kilolarına geri dönme çabasıdır. Oysa doğum sonrası hızlı kilo vermeye kalkışmak öncelikli olarak anne sütünün azalması hatta kesilmesi gibi ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Uzman kontrolünde kilo vermeyi tercih etmek hem anne hem de bebek için en sağlıklı yoldur. Böylece cilt çatlaklarından ve cilt sarkmalarından da korunmuş olunacaktır.

Hamilelik sürecinde beslenmeye ve egzersize doktor kontrolünde dikkat etmek, hamilelik sürecinde ve doğum sonrasında düzenli yürüyüşlere, hafif egzersizlere devam etmek kilo ilgili problemleri en aza indirecektir.

2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir