Genç Gösteren Makyaj Hileleri

Genç Gösteren Makyaj Hileleri

Genç Gösteren Makyaj Hileleri

Genç Gösteren Makyaj Hileleri

Kadınlar yaşları ilerledikçe daha genç görünmek amacıyla birçok yol ararlar. Estetik gibi operasyonlarla uğraşmak istemeyen kadınlar makyajlarında ufak değişiklikler yaparak kendilerini oldukları yaştan daha genç gösterebilir. Makyaj yapıp daha genç gözükmek için dikkatli seçimler yapılması gerekir. Her kullanacağınız ürün yüzünüze cilt tonunuza ve cilt tipinize uygun olmalıdır.

Makyaja Hazırlık Evresi

Makyaja geçmeden önce cilde yapılması gereken uygulamalar vardır. Bu uygulamalar sayesinde cilt olduğundan daha parlak dururken aynı zamanda yüze uygulanacak makyaja da zemin hazırlanmış olur. İlk olarak yapmanız gereken işlem cilt tipinize uygun bir nemlendirici sahibi olmak. Nemlendiricinin cilt tipinize uygun olması bu aşamada oldukça önemlidir. Yağlı bir cildiniz varsa ve yağlı bir nemlendirici kullanırsanız makyajınız oldukça kötü gözükecektir.

Cilt tamamen temizlendikten sonra cilt tipine uygun nemlendirici uygulanır. Nemlendirici emilimi gerçekleştirildikten sonra fondötenin ciltte daha iyi durması ve yüzün olduğundan daha parlak, genç gözükmesi için ışıltılı bir makyaj bazı uygulanmalıdır. Makyaj bazları genelde mat ve ışıltılı olarak ikiye ayrılır. Işıltılı bir makyaj bazı sizi daha parlak ve genç bir cilde kavuştururken mat makyaj bazı mat duracağından yaş olarak daha yaşlı gözükmenize sebep olacaktır.

Fondöten Seçimi Nasıl Olmalı

Yaş ilerledikçe fondöten seçimine daha iyi karar verilmelidir. Piyasada birçok renk ve alt tonda fondöten bulunur. Yaş ilerledikçe kullanılması gereken renk tonu cilde en yakın ve sarı alt tonlu olandır. Alacağınız fondötenin mutlaka sarı alt tonlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Sarı alt tonlu fondötenler cilt ile tam bütünleştiğinden olası renk farklılıklarını önler. Kullanacağınız fondötende olması gereken bir diğer özellik su bazlı olmasıdır. Fondötenin yapısı ciltte çok büyük önem oynar. Yaşın ilerlemesi ile krem veya toz olan bütün ürünlerin hayattan çıkarılması gerekir. Toz ürünler kırışıklıklara çabuk dolduğundan yaşı daha büyük gösterir.

Dudak Makyajı Nasıl Olmalı

Dudaklar yüz bölgesinde oldukça dikkat çeken bir yapıdır. Dudaklara ilerleyen yaşlarda kesinlikle koyu bir renk ruj uygulanmamalıdır. Koyu renk ruj dudağı olduğundan daha ince bir konuma getirir. Dudakların daha genç ve sağlıklı durması için yapılması gereken şey ruj sürümünden önce iyi bir nemlendirici uygulamak ve sürülecek olan rujun rengini iyi seçmektir. Sağlıklı bir dudak için mutlaka açık renk ya da dudak rengine en yakın renk ruj seçilmelidir.

Eğer ruj kullanımı sevilmiyorsa parlatıcılardan yardım alınarak dem daha dolgun hem de daha canlı dudaklara kavuşabilirsiniz. Dudaklar yaş ilerledikçe sadece ruj ile canlı gözükmeyebilir. Yüzdeki dudağın etrafında bulunan deride bir kırışıklık meydan geldiyse sadece ruj ile kendinizi genç gösteremezsiniz. Yapmanız gereken şey iyi bir kapatıcı ile birlikte kırışıklıklarınızı gizleyip sonrasında ruj sürmek olmalı.

Göz Makyajı Nasıl Olmalı

Göz makyajında dikkat edilmesi gereken bir nokta koyu renk kullanımıdır. Koyu renk yaşlandıkça hayattan çıkarılmalıdır. İlerleyen yaşla birlikte koyu renk kullanımı yorgun ve yaşlı bir görünüme sebebiyet verir. Kullanacağınız göz kalemleri mutlaka çok açık ya da sıcak renkler olmalıdır. Rimel uygulamasını sadece üst kirpiklerinize yapmalısınız. Alt kirpiklere rimel uygulaması morarma gibi bir görünüme sebebiyet verdiğinden gözler yaşlı durabilir. Gözleri daha öne çıkarmak ve kırışıklıkları gizlemek için göz çevresine mutlaka kapatıcı ya da concealer uygulanmalıdır. Renk tonunun kendi fondöten renginizden bir ton açık olmasına dikkat ederek alınız.

Gözlerinizin olduğundan daha sağlıklı görünmesi için kaşlarınıza iyi bir uygulama yapmalısınız. Kaşlar mutlaka kendine uygun bir ile boyanmalı ve taranmalıdır. Taranan kaş yüzü her zaman daha genç ve dinamik gösterir. Tarama işleminden sonra kaşa sabitleme işlemi yapılmalıdır. Sabitlenmeyen kaş gün boyu şekil değişikliği yaşar.

Allık Seçimi ve Uygulanışı

Allık uygulanışı yaş ilerledikçe önemli bir rol üstlenir. Allık mutlaka cilt tonuna uygun ve pembe, şeftali tonlarında alınmalıdır. Yanlış allık kullanımı kadınları palyaçoya çevirebilir. Kullanacağınız allık mutlaka toz olmamalıdır. Toz allık deriye yapıştığından kırışıklık belli eder ve gözenek tıkar. Likit olarak alacağınız bir allığı küçük küçük hareketlerle elmacık kemiğin üstüne koymalısınız. Fazla uygulanmaması gereken bir makyaj ürünüdür. Bir fırça aile veya parmak yardımı ile elmacık kemiklerinden yukarı doğru yavaşça dağıtılmalıdır. Fazla sürülmemekle birlikte tek yön olarak dağıtımı yapılmalıdır.

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir