Farklı Bir Yumurtalı Ekmek Tarifi

Farklı Bir Yumurtalı Ekmek Tarifi

Farklı Bir Yumurtalı Ekmek Tarifi

Yumurtalı ekmeğin de tarifi mi olurmuş demeyin, bu bildiğiniz yumurtalı ekmek değil. Bu başka. Yıllar önce Home TV’de izlemiştim. Çok basit ama şaşırtıcı derecede lezzetli.

Biz kızımla kahvaltı etmeden asla güne başlamayız. Ve sabah ne yiyeceğimize akşamdan karar veririz. Asla yapmadığımız bir şey daha var ki, o da yumurtasız kahvaltı. Yumurtayı o kadar seviyoruz ki, bazen bittiğinde ve almayı unuttuğumuzda ne yapacağımı şaşırıyorum.

Bu tarif çok basit. Ekmek dilimlerinin ortasına sadece yumurtanın sarısı girecek büyüklükte delikler açıyoruz.

Tavaya tereyağını koyuyoruz, cızırdamaya başladığında ekmekleri tavaya atıp içlerine birer yumurta kırıyoruz. Alt taraf iyice kızardıktan sonra ekmeklerimizi çeviriyoruz ve diğer tarafını pişiriyoruz.

Biz kızımla sarısı sıvı kalmış halini çok seviyoruz. Kendi pişirdiğim ekmeği kullandığımda, ekmeği önden  kızartma makinesinde kızartıp yapıyorum ve enfes oluyor. Kızım maalesef beyaz ekmeği tercih ediyor. Ama benim hala umudum var, bence büyüyünce bu durum değişecek. Sabırla bekliyorum…

Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fmovies moviesjoy primewire yesmovies 123 movies 123 tv shows hd 123movies 0123movie watch tv shows online free watch tv shows online watch anime online watch movies online free watch free tv series watch free movies online myflixer flixtor watch series online free swatchseries soap2day watchmovieshd watchserieshd