Fakirlikten Kurtaran Dualar

Fakirlikten Kurtaran Dualar

Fakirlikten Kurtaran Dualar

Günümüzde birçok insan geçim sıkıntısı çekiyor. Bu geçim sıkıntısından kurtulmak için çeşitli yöntemler insanlar tarafından kullanılıyor. Fakat özellikle insanların dua okuyarak fakirlikten kurtulması yetmez. Öncelikle eli ve ayağı turan her insanın çalışması gerekir.

Bu çalışma nafakasını ve rızkını kazanması için en önemli altın kuraldır. Fakat bunun yanında insanlar iş ve ekmek kazanmak içi sabahın erken saatinde yeryüzüne dağılarak rızkını araması gerekir.

Bununla birlikte her insan çalışmanın yanında dua etmesi ve Allah’tan bol rızık istemesi önemli bir durumdur.

Duanın Faydaları Nelerdir?

Birçok insan yattığı yerden para kazanmak ister. Fakat özelikle bu konu hakkında hem ayet bulunur hem de hadis bulunur. İnsanların çalışması ve rızıklarını kazanması emredilmiştir.

Elbette birçok insan elinden geldiğince rızkını arasa da bazen nasibi kesilir. Bu gibi durumlarda sonsuz kudret sahibi Allah’a dua edilerek yardım talebinde bulunulur.

Bu duanın başlaması sırasında besmele getirilerek Bakara 268. ayeti okuması gerekir. Çünkü söz konusu ayette de geçtiği üzere insan rızkını elde edemediği zaman şeytani duygular ile birlikte korku hisseder.

Fakat bilinmelidir ki Cenabı Hak herkesin rızkını tayin etmiştir. Bundan dolayı karamsarlığa bağlanmadan rızkını aramaya devam etmesi önerilir.

Fakirlikten Kurtulmak İçin Ne Yapılmalıdır?

İnsanlar öncelikle sabah namazından sonra uyursa dünyada dağıtılan rızıkdan faydalanamaz. Bundan dolayı sabah namazını kıldıktan sonra kendinizi dışarı atarak elde edilecek rızık için çabalamaya ve aramaya başlanılmalıdır.

İş aramadan önce eller semaya kaldırılarak Allah’tan yardım istenmelidir. Bol rızıklı bir hayatın olması için tek kudret sahibi yaradan dan yardım talebinde bulunulması önem arz eder.

Fakirlikten Kurtulma Duası ( Arapça ve Türkçe Anlamı )

Arapçası: “Allahümme Rabbe’s-semâvâti’s-seb’i Rabbi’l-Arşi’l-Azîmi, Rabbenâ ve Rabbe Külli şey’in Münzile’t-Tevrâti ve’l-İncîli ve’l-Kur’âni Fâli-ki’l-Hebbi Vennevâ. Eûzü bike min şerri külli şey’in ente âhizün binâsiyetihî, ente’l-Evvelüfeleyse kableke şey’ün ve ente’l-Âhirü feleyse ba’deke şey’ün ve ente’z-Zâhirü feleyse fevkake şey’ün ve ente’l-Bâtınü feleyse dûneke şey’ün. Akdi anni’d-deyne ve ağni mine’l-fakri”

Türkçesi: “Allah’ım! Ey yedi kat göklerin ve büyük Arşın Rabbi! Bizim ve her şeyin Rabbi! Tevrat’ı İncil’i ve Kur’an’ı indiren, daneleri ve çekirdekleri yaratan Allah’ım! Kudretin altındaki her şeyin şerrinden Sana sığınıyorum. Sen öyle bir evvelsin ki, Senden önce hiçbir şey yoktur. Sen öyle bir Ahirsin ki, Senden sonra da hiç bir şey yoktur. Sen öyle bir Zahirsin ki, üstünde hiç bir varlık yoktur. Sen öyle bir Batınsın ki, Senin önünde hiçbir şey mevcut değildir. Allah’ım! borcumu ödemem için imkanlar yarat. Beni fakirlikten kurtar, zengin eyle.”

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir