Eyeliner Nedir Nasıl Sürülür?

Eyeliner Nedir Nasıl Sürülür?

Eyeliner Nedir Nasıl Sürülür?

Eyeliner Nedir Nasıl Sürülür?

Eyeliner hiç şüphesiz makyajda rolü büyük olan bir makyaj malzemesidir. Bunun tespitini yapabilmek için bir eyeliner sürülmemiş bir de sürülmüş iki gözü yan yana getirmek yeterli olacaktır. Eyeliner, gözü ön plana çıkarma özelliğiyle bilinir. Eyeliner kişinin göz şekline göre çekilir. Çünkü bu ürünü sürüş şekli ve göz tipi arasında doğrudan ilişki vardır. Eyeliner sürmek bu işi hiç denemeyen insana zor gelebilir fakat işe başlanıldığı zaman sanıldığı kadar da zor olmadığı görülür.

Tek seferde çekmek, iki gözdeki sürümü eşit yapmak denemeyen insan için uğraş vericidir. Deneme yaparak eyeliner sürmek daha kolay ve keyifli bir hale gelecektir. Kolay çekebilmek için kalem eyeliner önerilir. Likit eyeliner biraz daha bu işi profesyonel boyutta yapan kişilerin tercihidir. Eyeliner göz kapağı üzerine uygulanır. Eyeliner çekmek isteyen kişi ilk olarak elini doğru kullanmalı. Eğer eyelinerı yanlış tutuyor ise çekeceği eyeliner göze güzel gelmeyebilir. Bu nedenle elini ve kalemi iyi ayarlamalı, süreceği eyelinerı da ona göre sürmelidir.

Eyeliner Çeşitleri Nelerdir?

Eyeliner denilince aklımıza ilk likit eyeliner gelse de birçok seçenek mevcuttur. Bunlar;
Kalem eyeliner
• Jel eyeliner
• Cake eyeliner
• Krem eyeliner
• Dipliner

Bunlar arasında sürmeyi beceremeyen kişiler tarafından en çok kullanılanı kalem eyeliner oluyor. Tutuşunun daha kolay olması eyeliner sürmeyi daha zevkli bir hale getiriyor. Hiç yapamayanlar ise kalem eyeliner ile ilk zamanki denemelerinden bu yana daha iyi sonuçlar elde ediyor.
Likit eyeliner ise biraz daha yetenek ister. Eyeliner denemeye ilk başlayan kişiler bu ürünü kullanmamalı. Çünkü ilk seferde güzel ve doğru sürüş yapamayabilirler.

Eyeliner ve Göz Kalemi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Hiç makyaj yapmayan, yüzüne fondöten, pudra, kapatıcı gibi ürünleri sürmeyen her kadın sokağa çıkarken gözlerinde eyeliner olduğunu fark ederiz . Bunun sebebi kadınların göz makyajına daha çok önem vermesinden gelir. Bir kadın için bakış çok önemlidir. Genç kızlar göz makyajına ilk olarak göz kalemi kullanarak başlar. Göz kalemi ister göz kapağına ister göz altına sürülebilen bir üründür. Bu tamamen kişinin zevkine bağlı olarak gelişir.

Eyeliner ile göz kalemi arasında çok bir fark olmasa da bazı teknik farklılıklar elbette ki vardır. Göz kalemi sürüldükten sonra gözde her türlü dağıtılabilen bir ürün olmasıyla bilinir. Eyeliner ise sadece göz kapağı üzerine sürüldüğü için dağıtmak biraz zorlaştırıcı olur. Daha dumanlı göz makyajı isteyen kadınlar göz kalemini tercih eder.

Kahverengi Gözlü Kadınlar İçin Renkli Eyeliner
Kahverengi gözlü kadın oldukça fazladır. Kadınlar göz makyajında gözlerinin ön planda olmasını hedefler. Kahverengi gözlü kadınlarda siyah eyeliner gibi renkli eyeliner da göz alıcı durur. İster mavi, ister simli olsun bu göz rengine sahip kadınlara renkli eyeliner da yakışır.

Doğru Eyeliner Sürmek İçin Püf Noktalar

İlk yapılması gereken göz tipine uygun eyeliner belirlenmeli. Bunu yapabilmek için de kişinin göz tipini, şeklini, rengini iyi tanıması gerekir. Tüm bu aşamalardan sonra kişi hangi tür eyelinerı kullanacaksa onu eline almalı. Gözünün bitiş yerinden şakaklarına doğru eğik bir çizgi çeker gibi kuyruk çekmeli. Kuyruk çektikten sonra kuyruğun ucundan gözün üzerine doğru birleştirme hareketi yapılmalı. Kuyruğun içi eğer boş kalmışsa eyeliner yardımı ile doldurulmalı.

Hiç Eyeliner Süremeyen Kişilere Tavsiyeler

Eyeliner süren kadınlar kadar süremeyen kadınlar da var. ‘Sürmek istiyorum fakat bir türlü yapamıyorum?”. Bu cümleyi eyeliner sürmeyi beceremeyen kadınlarımız tarafından duyarız. Bu kişiler ilk olarak göz kalemi ile göz üstünde denemeler yapmalı. Göz kalemi sürülmesi kolaylığı ve göz çevresine daha az yayılması nedeniyle deneme yapabilmek için bir numaralı üründür. Bu ürüne eliniz alıştığı zaman eyeliner ile daha kolay ve güzel sürümler yapabileceksiniz.

Günlük Hayatta Eyeliner Kullanımı

Özel günlerde sıklıkla kullanılan bu ürün artık günlük hayatta da tercih edilmektedir. Göz kalemine kıyasla bu ürün daha çok kullanılmaktadır. Kadınlar tarafından bu ürüne talep çok fazladır. Bu kadınlar, gidecekleri yere eyeliner sürerek gidiyorlar. Markete, spor yapmaya, yürüyüşe giderken her kadın eyeliner sürerek gidiyor. Kısacası yaşamlarının her anında eyeliner vazgeçilmez bir parça haline gelmiş oluyor.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir