Erken Boşalma Nasıl Önlenir?

Erken Boşalma Nasıl Önlenir?

Erken Boşalma Nasıl Önlenir?

Öncelikle yazıya dünyadaki ortalama süreleri vererek başlamak istiyorum.

”Dr. Harry Fisch’in yaptığı çalışmaya göre ortalama seks süresi 7.3 dakika olarak hesaplanmıştır. Çiftlerin %43’ünün seks süresi 2 dakika civarındadır. ”

Bu araştırmaya göre 2 dakika ve altına erken diyebiliriz.

”2005 yılında Hollanda, İngiltere, İspanya, Türkiye ve ABD’den 500 çift ile yapılan araştırmada ortalama boşalma süresi 18-30 yaş grubundaki kişilerde 6.5 dakika, 51 yaş üstü çiftlerse ise 4.3 dakika olarak saptanmıştır.”

Erken Boşalma Süresini Nasıl Uzatabiliriz?

Erken boşalmaya çare arayan arkadaşlar psikolojik kısmından önce fizyolojik olarak kendilerini bu duruma hazır hale getirmeliler.
Bu utanılacak bir durum değil.
İnsan partnerinden çok zevk aldığından utanır mı hiç?
Burada çözüm kremlerle, kayganlığı artırmayla ya da daha az zevk almanızı sağlayacak konsantrasyon bozucu/partnerinizin aslında sizden çok farklı olmadığını, ondan öyle tanrısal bir zevk almamanız gerektiği vs. telkinleri değildir. Neden sadece süreyi uzatmak için zevk çıtasını düşürmek mecburiyetinde kalasınız ki? Yani illa ya birinden, ya da ötekinden fedakarlık yapmanız gerekmiyor. Ya uzun ve zevksiz, ya da kısa ve çok zevkli olacak diye bir şart yok.
Vücudunuzu disipline edin arkadaşlar.

Boşalma Süresini Uzatmak İçin Antreman Yapın

Penis yapısı da, kasık kaslarınız da vücudunuzun diğer organları gibi tekrarlı ve düzenli hareketlerle disipline edlebilen bir yapıdadır.
Mastürbasyon yaparken, erekte haldeyken mastürbasyonu uzatın. 10 dakika olmasın, zamanla 20 olsun, 20 olmasın 30 olsun. Uzatırken boşalma öncesi bekleyebilirsiniz, birkaç sefer tekrarlayabilirsiniz, hazzın uçurum öncesi son düzlüğünde dilediğiniz sayıda ve sürede gezinebilirsiniz. Bırakın penis damarlarınız da, kasık kaslarınız da o kas ve doku stresine zamanla daha dayanıklı hale gelsin.

Kasık kaslarınızı da güçlendirin (Kegel Egzersizi)

Kegel Egzersizi Nasıl Yapılır?

Kegel Egzersiz Hareketi

Bunun için günlük faaliyetlerinizde, örneğin minibüsle bir yerden bir yere giderken, ereksiyon sağlamak için kastığınız pelvis altı kaslarınızı kasın, bırakın, kasın, birkaç saniye kasılı tutun, bırakın, bunu onbeş-yirmi defa tekrar edin. Bunu dönem dönem tekrarlayın. Ereksiyonuzun da çok daha verimli, kan basıncınızın da çok daha yüksek, cinsel birlikteliklerinizin de iki taraf için de hem son derece zevkli, hem de istediğiniz ölçüde uzun olmasını sağlayabildiğinizi göreceksiniz.
Bunun ileriki yaşlarda olası prostat kanseri riskini de düşürdüğü biliniyor.
Tabii cinsel beraberliğin uzatılabilmesi için vücut kondisyonu da artırılmalı. Neticede bedenen ciddi bir efor sarf ediyorsunuz. Yorucu bir eylem. Sürekli dayanıklılık idmanları işe yarayacaktır.
Çok gözünüzde büyütmeyin, zevkten ve hazdan da kaçınmayın. Bu erkeklerin özellikle sünnetli erkeklerin büyük bir çoğunluğunun yaşadığı bir şey, ve çok normal. Çözümü de yukarıdaki anlattıklarımla çok basit endişe etmeyin.

Bakış Acınızı Değiştirin

Erken boşalmanın psikolojik bir sorundur. Cinselliği hem hedef hem de sonuç olarak gören dominant erkek kişiliğinin bir sonucu. Cinselliği içlerinde o kadar ulaşılmaz o kadar önemli bir kavram haline getiriyorlar ki, cinsel birleşme esnasında adrenalinlerini kontrol edemiyorlar. Bu da aşırı duyarlılık yaratıp erken boşalmaya neden oluyor.

Cinsellik Sadece Birleşme Değildir!

Ayrıca cinsel ilişkinin birleşmeden ibaret olduğuna dair ciddi bir yanılgı da mevcut. (En azından porno sektörü bu konuda biraz daha gerçekçi bir tutum alıyor.) Kadın bedeninin erkeklerinkinden farklı şekilde uyarıldığını unutmamak lazım. Ön sevişme tabir ettiğimiz kısım, birleşmenin kendisinden çok daha uzun sürebilir ve tarafların kendilerini rahat ve hazır hissetmesini sağlar. Cinsellik aynı zamanda bir iletişim ve bağ kurma yöntemidir. Hayal kırıklıkları yaşamamak için sabırlı olmak, sağlıklı bir diyalog kurabilmek, karşılıklı hassasiyetleri öğrenmek önemlidir.

Bol oksijen almak, yani nefesi düzenlemek ve stresi azaltmak, erken boşalmayı bir miktar önler. İlişkide genel bir gerginlik yaşanıyorsa, birkaç güne yayılan aşamalarla ilerlenebilir (İng. Sensate Focus) – önce sadece nötr alanlara dokunmak, sonra uyarıcı alanlara dokunmak vs. ve son aşamada normal birleşme. Sorunun derecesine göre bu yöntemler veya harici önlemler (prezervatif, geciktirici merhem, vb.) yetersiz kalırsa, bir uzmana görünmek gerekebilir. Kaynağına bağlı olarak farklı tedavi yöntemleri gerekecektir.

Tecrübe Kazanın

Bu aslında biraz da tecrübeyle ilgili.. Cinsel deneyimin hazzına kapılıp kontrolü kaybeden erkek bir an önce birleşmeye geçer ve ritmi olması gerekenden hızlı tutarsa erken boşalma kaçınılmaz olur.
Ama ereksiyonun uzun sürdüğü bir sevişme sürecinden sonraki birleşmede boşalma daha geç olabilir.
Sakin olmakta, her olumsuz deneyimden sonra yanlış giden ne varsa tespit Edip sonraki deneyimde bir tık daha olumlu gelişme hedeflenmeli bence..
partnerin bu olaya olumlu ya da olumsuz katkısı öznel olduğu için değinmedim, yanlış anlaşılmasın.

2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir