Enjin Coin Nedir? Ne İşe Yarar?

Enjin Coin Nedir? Ne İşe Yarar?

Enjin Coin Nedir? Ne İşe Yarar?

ETH tabanlı bir tokendir. Popüler oyun minecraftın kurucuları tarafından ortaya çıkmıştır. Bu parada oyun dünyasının parası olmak istiyor. Oyun dünyasına hitap eden coinler arasında en önde olanıdır. Oyun sektörü her gecen yıl büyüyor ve inanılmaz paralar dönüyor.

Enjin ne işe yarar?

Şimdi çok kabaca tarif edecek olursak; oyun yapımcılarını düşünün bir sürü kodlar v.s ile bir oyun tasarlıyorlar. Enjin oyun yapımcılarına bir oyun içinden para kazanabilmeleri için bir alt yapı/eklenti sunacak,  eğer oyun yapımcısı oyunu hazırlarken bunu entregre ederse, oyun içi bir sonraki bölümü geçmek için yada oyun içi bir şeyler satın almak için enjin ödemesi talep edebilir.

Oyun hesapları satışları yada oyun içi sanal ürünlerin çok büyük bir pazarı var. Bu ürünlerin ikinci el olarak satışı güvene dayalı olmak zorunda. Ya oyun karakterini önce verir parayı alırsın yada parayı alır oyun karakterini verirsin.  Enjin ise bu oyunları blockchaine geçirip, oyun içi itemleri yada oyun karakterlerini blockchain ile eş zamanlı olarak el değiştirebilir hale getirme amacıda taşıyor.

Yine oyun satışlarının enjin ile olması gibi bir projeleride var. (Steem gibi)

 Enjin coin geleceği

Web sitesinden geliştirdiği oyunları ve gencellemerini görebilirsiniz.  Oyun kullanıcıları oyun içi sanal para birimlerine aşina oldukları için bu gibi sistemleri benimseleri çok kolay olacaktır. Oyun dünyası bu paraların ilk adepte olacağı ortamlar olacağını düşünmem ile birlikte bunu enjin’in başarabilmesinin düşük bir ihtimal olduğunu düşünüyorum.

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir