En Güzel Günlük Yaz Makyajı Önerileri

En Güzel Günlük Yaz Makyajı Önerileri

En Güzel Günlük Yaz Makyajı Önerileri

Günlük Yaz Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Makyaja başlamadan önce mutlaka kuru bir cildiniz var ise nemlendirmelisiniz. Bunun yanında cildiniz yağlı ise losyon bulunan nemlendiricileri tercih etmelisiniz. Ardından makyajın yapılışını anlatalım:

  • Yüzü nemlendirdikten sonra cildi daha ıslak ve parlak göstermek için Nars’ın Radiant bazını tüm cilde tampon hareketlerle uygulayın.
  • Sonrasında göz kapaklarına kalıcılığı artırmak ve uygulanacak rengi daha da ortaya çıkarmak için göz bazını ince bir şekilde sürün.
  • Göz makyajına Nars’ın Wanted far paletinde bulunan açık tonlarındaki farı göz kapaklarının tamamına sürerek başlayın.
  • Kaş altına ise ten rengine yakın tonlarda ama daha mat olan bir far sürün. Daha çekik bir göz görüntüsü elde etmek için sıcak tonlardaki farı gözlerin katlanma bölgelerine sürebilirsiniz.
  • Alt kirpik diplerine de farklı renklerdeki 2 farı fırça yardımı ve süpürme hareketi ile sürün. Kirpik diplerini belirginleştirmek için küçük dokunuşlarla kalemi uygulayıp, kalem dağıtma fırçası ile dağıtın.
  • Gözü daha büyük göstermek içinse gözün iç çizgisine ten rengi kalem sürüyoruz. Göz makyajımızı tamamladıktan sonra göz altlarına geniş açıyla kapatıcı sürerek devam edin.
  • Nars’ın likit Orgasm renkli allığını elimizin üzerinde incelttikten sonra parmak yardımı ile ve tampon hareketlerle yanaklara sürün. Belirginlik vermek için de allık üzerine ve kaş altına stik allık sürün.
  • Elmacık kemiklerinin altına ve şakaklara likit kontür uygulaması yaparak ten uygulamanıza devam edin.
  • Nars’ın sıcak tonlardaki aydınlatıcısını el üzerinde incelttikten sonra tampon hareketlerle elmacık kemiklerinin üzerine, dudak üzerine ve çeneye sürüp, toz aydınlatıcı ile hafifçe üzerinden geçin. Böylelikle ürünü daha belirgin hale getirip, sabitleştirmiş oluyoruz.

Sıra geldi kaşlara…

  • Kesik uçlu fırça yardımı ile Nars’ın Brow Cream ürünü ile kaşların boş gözüken yerlerine geçiş yapıp, şeffaf jel ile yukarı doğru tarayın. Bu uygulama ile daha dolgun kaş görüntüsüne sahip olacağınıza emin olabilirsiniz! Kirpik diplerinden başlayacak şekilde maskarayı üst ve alt kirpiklere uyguladıktan sonra göz makyajımızı bitirmiş oluyoruz.

Güçsüz kaşlara sahip olan hanımlar buyurun.

Kaş kalınlaştırma yöntemleri, kaş kalınlaştırma kürleri hakkıda yazıyorum.

Kaşlar yüze ifade katan en önemli detaylardandır ve iyi bir kaş yüzünüzü olduğundan daha alımlı gösterecektir.

Aşırı inceltilmiş ya da çok kalın bırakılmış kaşlar zaman zaman moda olabiliyor ancak mühim olan yüz şekline giden kaşlara sahip olmaktır hanımlar. Kaşların güzel bir şekle sahip olabilmesi için en gerekli şey ise dolgunluğudur.

Eğer dolgun kaşlara sahipseniz daha rahat şekillendirilebilirsiniz.

Kaş dolgunlaştırmak için uygulanan çeşitli cerrahi yöntemler tabii ki mevcut fakat biz doğal yöntemlerle de bunu giderebileceğinizi düşünüyoruz. Mesela kaşlarınıza sarımsak sürebilirsiniz. Kabul, hoş bir kokusu yok fakat içerisindeki maddelerin kıl köklerini güçlendirici etkisi bulunmaktadır. Akşamdan sürüp sabah yıkayabilirsiniz.

Badem yağı da bu konuda oldukça iyi bir yoldur. Çünkü içinde E ve D vitaminleri bulunur. Parmak uçlarınıza bir iki damla badem yağı damlatıp kaşlarınıza sürüp hafifçe masaj yapabilirsiniz. Tıpkı badem yağı gibi fındık yağının da kaşları gürleştirici etkisi bulunmaktadır. Mümkünse olumlu sonuç alana kadar her gece tekrarlayın. Hem besleyici hem de nemlendirici özelliğe sahip olan vazelin aynı zamanda kaşlar için gürleştirici özelliğe sahiptir.

Geceleri yatmadan önce sürüp kaşlarınıza masaj yapmanız yeterli olacaktır.

Yazan:Gamze GÜNBEK

1 Beğen