E-Müfredat Sisteminde Yapılması Gerekenler

E-Müfredat Sisteminde Yapılması Gerekenler

E-Müfredat Sisteminde Yapılması Gerekenler

E-Müfredat Sisteminde karşılaşılan sorunlar, E-Müfredat Sistemi sıkıntıları, E-Müfredat Sistemi neler yapılmalı? E-Müfredat sisteminde dikkat etmemiz gerkenler. vb sorular için aşağıdaki notları okuyunuz.

NOT 1: Disiplin ve Onur kurulu dışarıdaki bütün zümre ve kurullar e-müfredat sistemine girilecektir.
NOT 2:Özel okullar http://e-mufredat.meb.gov.tr  ye, e-okul kullanıcı adı ve şifresi ile gireceklerdir. Özel okulların e-okuldaki kullanıcılarının adı mutlaka TC kimlik numarası olmalıdır.

NOT 3: Uzun süreli raporlu, aylıksız izinli olan kişiler kurul listelerine kaydedilmemelidir. İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli olanlar zümrelere katılmazlar.
NOT 4:Tam zamanlı görevlendirilen öğretmenlerin durumu MEBBİS’ e işlenir ve tam zamanlı   olarak görevlendirildikleri  okulda kurul/zümreye katılırlar.

NOT 5:Kararları alınmış kurul ve zümrelerin silinmesi Bakanlık tarafından yapılır. Bu durumda silinecek kurul ve zümre, zümre numarası ile birlikte [email protected] adresine mail atılmalıdır.

NOT 6: Okulda branşında tek olan öğretmenler zümrelerini müdür yardımcısı ile birlikte yaparlar, müdür yardımcısı da yoksa bir öğretmenle birlikte yaparlar ve ilçe zümresine de katılırlar. Okul müdür yardımcısı ile birlikte zümre yapan öğretmenler aynı zamanda zümre başkanıdır.

NOT 7: : Bir öğretmen veya müdür birden fazla okulda görevli ise; Yıllık Plan modülünde “Yönetimsel İşlemler / Eğitim Kurumu İşlemleri / Eğitim Kurumu Zümre Başkanları” ekranında zümre başkanı yetkisi verilirken kişinin görev yaptığı veya ders tamamlama için gittiği diğer kurumlarda çıkmaktadır.

Bunun için;

  1. “Yönetimsel İşlemler / Eğitim Kurumu İşlemleri / Eğitim Kurumu Zümre Başkanları” ekranına girilir.
  2. Birden fazla okulda görev yapan ve zümre başkanı olarak yetkilendirilmesi gereken kişinin TC No’su “Eklenecek Kullanıcı T.C. No’su” kutucuğuna yazılır.
  3. “Ekle (+)” düğmesine basılır.
  4. Eğer kişinin birden fazla kurulum varsa düğme adı “Seçili Kurumla Ekle (+)” biçimine döner ve kurumları “Eklenecek Kişinin Kurumları” başlığı altında listelenir.
  5. Yetki vermek istediğiniz kurum seçilir ve “Seçili Kurumla Ekle (+)” düğmesine basılır.
  6. Böylece her kurum için ayrı ayrı yetki verilmiş olunur. Her kurum için işlem tekrarlanır.
  7. Diğer kurum siz yetki verdikten sonra görür hale gelir fakat siz göremezsiniz.
  8. Sildiğiniz zaman tüm kurumlardan silmiş olursunuz. Diğer kurumların girip tekrar yetki vermesi gerekir.

NOT 8: Ücret karşılığı derse giren öğretmenler sisteme e-okul kullanıcı adı (T.C. Kimlik No) ve şifresi ile girerler.

2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir