En Sosyal Blog

Düğün Hediyesi – Lucy KEVİN Kitap Özeti

Düğün Hediyesi – Lucy KEVİN Kitap Özeti

Bir aşk romanı getirdim sizlere. Kitap, Lucy Kevin tarafından yazılmıştır. Eylül 2013 basımlı olan kitap, Arkadya Yayınları ile piyasaya sürülmüştür.

Kitabımızın iki ana karakteri var. Ünlü bir şefin yaptığı eleştiriyle restoranı kapanan, bu olaydan sonra San Francisco’da bir düğün mekanı olan Rose’un Köşkü’nde işe başlayan Julie Delgado. Julie teyzesi Evie’nin yanında kalır. Evie, önceden Rose’un Köşkü’nde aşçı olarak çalışmıştır. Ancak yaşlandığı için işi bırakmak zorunda kalmıştır. Yerine ise Julie geçmiştir.

Ünlü bir şef olan ve aynı zamanda Julie’nin restoranının kapanmasına sebep olan eleştirinin sahibi Andrew Kyle. Andrew bir TV programında yemek yarışması düzenler. Başarılı bir aşçıdır. Bu nedenle kardeşinin düğün yemeğini de o üstlenir. Kardeşine kendisinin bu konuyu üstleneceğini ve ona düğün hediyesi olarak mükemmel yemekler vereceğini söyler. Mekanı tutmuştur. Düğün, Rose’un Köşkü’nde olacaktır. Yemeklerden ise Julie sorumludur.

Julie yemekleri hazırlar. Yemeklerin tadına bakmak için gelin ve damat gelecektir. Hiç değilse Julie öyle zanneder. Yemekleri hazırlamış, sunuma hazır hale getirmiştir. Derin bir nefes alır ve elindekilerle mutfaktan çıkar. Ancak Rose’un yanında gelin ve damat yoktur. Julie bir an yanlış gördüğünü zanneder. Fakat odur. Karşısında Andrew Kyle duruyordur. Restoranın kapanmasına neden olan eleştiriyi yapan kişi karşısındadır. Bir an gitmekte tereddüt eder. Ama artık geri dönemez. Rose’un yanına gittiğinde Julie’yi Andrew ile tanıştırır. Andrew çok normal davranıyordur. Sanki o eleştiriyi yapan kendisi değilmiş gibi.

Yemeklerin tadına bakmak için otururlar. Andrew yemeğe başlar. Yüzündeki ifadeden beğenip beğenmediğini anlayamaz Julie. Andrew konuşmaya başlar. Yemeklerin çok güzel olduğunu ancak hiç heyecanı olmadığını, sıradan olduğunu söyler. Ancak biraz daha zorlarsa Julie’nin çok güzel yemekler ortaya çıkaracağını belirtir. Konuşma bittikten sonra Julie hızla mutfağa girer. Kalbinin ritmini düzene sokmaya çalışır. Ancak tam da bu anda içeriye Andrew girer. Onu hatırladığını söyler. Ancak gayet başarılı olduğunu da belirtir. Ona yeni fikirler bulmakta yardımcı olacağını söyler, tebessüm eder ve gider. Julie’nin aklı Andrew’in gamzesinde kalmıştır. Andrew’in de aklı Julie’dedir. Yoksa birbirlerine karşı bir şeyler mi hissettiler? Eh onu da okuyup cevaplayın.

Normalde aşk türlerinden hiç haz etmem. Ancak bunu gerçekten beğendim. Neden bilmem ama merak ettim. Aslında beni kendine çeken kapak tasarımı oldu. Ne yapayım çok güzel tasarlamışlar. Ee tabi kapağı görünce ben de atladım. Şöyle bir inceledim. Bir deneyelim bakalım nasıl bir kitap diye aldım. Sizlerin de alması gerektiği kanısındayım. Aşk romanlarından hoşlanıyorsanız beğeneceğinizi düşünüyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.