Dövmenin Sağlığa Etkileri, Dövmenin Zararları.

Dövmenin Sağlığa Etkileri, Dövmenin Zararları.

Dövmenin Sağlığa Etkileri, Dövmenin Zararları.

Soru: Öncelikle dövme yaptırmanın deriye ve sağlığa etkileri nelerdir? Herkes yaptırabilir mi? Ayrıca renkli ile siyah dövmenin etkileri aynı mıdır? Son olarak dövme yaptırmadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir?

Cevap: Yüksek riskli gruplar için dövme yapımı sakıncalı olabilir;
Antibiyotik veya bağışıklı zayıflayan ilaçlar alan hastalar, enfeksiyon riski nedeniyle dövme prosedürüne uygun değildir.

Kalp hastalığı tasiyanlar, diyabet veya kan pıhtılaşma bozuklukları olanlar, aynı zamanda alerji, egzama veya açık yara sahibi olan hastalar da sakıncalı gruba dahildir.
Nikel alerjilerine dikkat edilmeli, çünkü genellikle deriyle bağdaşmayan madde birçok dövme renginde kullanılmıştır.

Risk grubu dışında dövme prosedüründe ise ucuza kacilmamasi, dövme yapılan stüdyonun ve kullanılan gereçlerin sterilize olduğuna emin olunmasi, dövme sonrası bakımı önemli faktörler arasında.

DÖVME YAPTIRMAK HAYATINIZLA OYNAMAKTIR

Şöyle ki ileride kanser olduğunuzda size kanserin tutulumu açısından PET CT çekılmesi gerekecektir. Vücudunuza giren boya aynı kanser hücreleri gibi lenf nodlarınızda tutulacak ve bir ömür boyu orada sabit kalacaktır.

PET CT de bu boyalar tümör hücre tutulumu gibi algılanacak ve kemoterapi, radyoterapi gibi vücudunuz yıpratan yeniden başka kanser türlerine yol açan tedavilere maruz kalmak zorunda kalacaksınız. 10 dk lık bir hevesınız ile yaptıracağınız saçma sapan yazı ve çiziler hayatınızı söndürecektir, tabi yinede hayat sizin tercihlerinizde size aittir.

İleride kanser olduğunuzda derken;

8 kadından birisi meme 4 kadından birisi rahim ağzı 18 kişiden biri barsak dört erkekten biri prostat kanserine yakalanacak. İstatıstıkler böyle gidiyor..Teshis yöntemi çok sayıda olmasına rağmen %100 teshis koyduran, yayılımı ve one göre kesin tedaviyi şekillendiren tek yöntem PET CT dir ve bunu kendi elinden alıp yok ediyorsun.

Tedavini doktorunun sağduyusuna bırakıyorsun…Bizde sağduyu olmaz tutulum varsa ilacı verırız …aksi takdırde yanılmışız diye bir şey dememiz kanuni açıdan suçtur. Tutulum vardı ilacı fazlası ile verdik diyebiliriz.

2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir